TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12-26 Ekim 2.Kitap Günleri Kapılarını Kapatırken

12-26 Ekim  2.Kitap Günleri Kapılarını Kapatırken

 

 

KİTAP GÜNLERİ GÜNCESİ-1

 

     Tokat Belediyesi öncülüğünde valilik, kent konseyi ve müdürlüğümüz strateji geliştirme birimi tarafından yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projemiz işbirliği ile gerçekleştirilen 2. Tokat Kitap Günleri 12 Ekim Cuma günü kapılarını bütün kitap dostlarına açtı.  Açılışa, Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman, Milletvekilimiz Mustafa Arslan, Belediye Başkanımız Avukat Eyüp Eroğlu, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Abdullah Taştan, Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Murat Ağar, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve bütün güzellikleri hak eden sevgili öğrencilerimiz katıldı. Her anı umut ve kitap kokan bir gün yaşadık.

 

  “2.Tokat Kitapları Günleri” açılışı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı. Belediye Başkanı Avukat Eyüp Eroğlu, programın açılış konuşmasında kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi.   

 

    Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan´ın konuşmasını müteakip, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman konuşmasını gerçekleştirdi. Vali Toraman konuşmasında, kitap okumanın önemine değinerek; fuarın okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon olduğunu ifade edip organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

        2. Kitap Günlerinin açılışı vesilesi ile aramızda olan usta oyuncu ve TRT Çocuk sunucusu Hüseyin Goncagül Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projemiz ile ilgili röportaj yaptı. Röportaj TRT Çocuk “Haberin Olsun” programında yayımlandı.

 

      İlk gün fuar alanını Atatürk Anadolu Lisesi, Gazi Osman Paşa Anadolu Lisesi, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 26 Haziran İlkokulu, 100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay İlkokulu, 100.Yıl Zeki-Sıtkı-Lütfü Akbay Ortaokulu, İbn-i   Kemal İlkokul, Cumhuriyet İlkokulu, Ülkü İlkokulu, Yayladalı İlkokulu, Büyükyıldız İlk/ortaokulu, Yeşilırmak İlkokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Anaokulu, Melik Ahmet Gazi İlkokulu, Gülbahar Hatun İlkokulu, Özel Tokat Bahçeşehir İlkokulu, Özel İlgim Anaokulu, Özel İlgim İlkokulu öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.

 

       Fuar alanında yazar Kamil Çakır’ın söyleşisine Zübeyde Hanım MTAL öğrencileri ile bir araya geldi. Yazar Kamil Çakır” Milli manevi değerler donatılmış bir gençlik çok önemlidir. Aynı zamanda bu gençliğin vatanına bağlı milli ve manevi değerler ile donatılmış bir gençlik çok önemlidir. Sanat ve bilgi ile donanmış insanlara çok ihtiyacımız var. Bunun yolu okumak, araştırmak ve çalışmaktır.” İfadelerini kullandı. Yazar Ahmet Şimşirgil söyleşisine ise GOP Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Tokat MTAL öğrencileri öğretmenleri eşliğinde katıldılar. Aynı gün yazar Ahmet Şimşirgil Atatürk Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz ile de bir araya geldi. 2.Kitap Günleri için hazırladığımız şeref defterine Ahmet Şimşirgil şunları not etti:

 

  “Aşksız canı ölü bilmek gerektir demişler Tokat kitap fuarında heyecan gördüm, aşk gördüm, gönülden iş yapma arzusunu gördüm. Bir iş heyecanla gönülden ve aşk ile olunca güzellikler ortaya çıkıyor. Fuar alanındaki imza ve söyleşinin yanında Atatürk Anadolu Lisesi gençleri ile sohbet etmek bana tarifsiz bir sevinç yarattı. Emeği geçenleri tebrik ediyor, bu güzelliklerin devamlı olmasını diliyorum.

 

     2. Kitap Günlerinin ilk gününde Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında yazılarını kitaplaştıran çocuk yazarlar 26 Haziran Ortaokulu öğrencileri “Erdemliler Takımı” da imza programıyla okurları ile buluştu.

 

      2. Kitap Günlerine 13 ve 14 Ekim günleri de hem halkımızın hem de öğretmen ve öğrencilerimizin yoğun ilgisi ile geçti.

 

       2.Kitap Günleri kapsamında gerçekleştirilen “Okur Yazar Buluşmaları” ve diğer çalışmalar “Kitap Günleri Güncesi” yazı dizisi ile paylaşılacaktır.

 

24-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-201824-10-2018

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.