TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12-26 Ekim Kitap Günleri Kapılarını Kapatırken, 2.Kitap Günleri Güncesi -3

12-26 Ekim Kitap Günleri Kapılarını Kapatırken, 2.Kitap Günleri Güncesi -3

 

      2.Kitap Günleri 22-26 Ekim Cuma günlerinde de köy-belde-merkez ve ilçelerimizden belli bir plan dâhilinde fuar alanına gelen öğrenci, öğretmen ve toplumun bütün kesimlerinin yoğun ilgisi ile geçti.

      Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz projesi kapsamında 2. Kitap Günleri’nin tamamında okullarda 17 farklı yazar ile 7500 üzerinde öğrencinin faydalandığı 46 “Okur Yazar Buluşması” gerçekleştirildi.

     “Okur –Yazar Buluşmaları”;

      Osman Baş, Yeşilırmak MTAL ve Atatürk Anadolu Lisesi’nde;  Yusuf Dursun Niksar Buz Köyü İlk Ortaokulunda ve Zile Öğretmenevinde öğrenciler ile buluştu.

      Bestami Yazgan İbni Kemal İlkokulu, Yeşilbağ Ortaokulu, Pazar Atatürk İlkokulu, Pazar Şehit Hüseyin Kocabaş Ortaokulu öğrencileri ve çocuk evlerinde kalan öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

     Nehir Aydın Gökduman Çamlıbel İlk/Ortaokulu, Akın Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Fahriye Arat İmam Hatip Ortaokulu, Karşıyaka Ortaokulu, Arif Nihat Asya Kız İHL, Bilim Sanat Merkezi öğrencileriyle ve Olgunlaşma Enstitüsü personeliyle buluştu.

     Yusuf Efe Göçer Plevne Anadolu Lisesinde; Ertuğrul Yaman Zübeyde Hanım MTAL, IHYA Balak Fen Lisesi’nde; Ömer Sevinçgül 100. Yıl Zeki Sıtkı Akbay Ortaokulunda, Niksar Toki Ulucan Ortaokulu ve Evliya Çelebi MTAL öğrencileri ile Z Kütüphanede bir araya geldiler.

  22-26 Ekim Cuma tarihlerinde 8 farklı yazar 22 farklı programda 3500 ‘ün üzerinde okur ile buluştu. 

Hafta boyunca yapılan fuar alanı ve söyleşilere katılan okullarımız ise;

     Yusuf Dursun söyleşisine; Bağbaşı, Ormanbeyli, Semerci, Gaziosmanpaşa ilkokulu öğrencileri, Osman Baş söyleşisine; Mahperi Hatun MTAL, Zübeyde Hanım MTAL öğrencileri katıldı.

     Bestami Yazgan söyleşisine Behzatı Veli İmam Hatip Ortaokulu; Kahraman Tazeoğlu söyleşisine Şehit Aydoğan Aydın Spor Lisesi, Kumrugül Türkmen Akın söyleşisine Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri katldı.

    Mete Yara söyleşisine; İbni Sina MTAL, Ömer Sevinçgül söyleşisine GOP Ortaokulu öğrencileri, Metin Falay söyleşisine fuar alanındaki öğrenciler katıldı.

   2. Kitap Günleri’nin tamamında fuar alanındaki söyleşilere 5 binin üzerinde öğrencinin katılımı sağlanmış olup 38.600 öğrencinin taşıma planı ile fuar alanına gelmesi sağlanmıştır.

   2. Kitap Günleri’nin son yazar buluşması Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz okul proje yürütücüleri ile Bestami Yazgan, Ömer Sevinçgül, Yusuf Efe Göçer buluşması oldu.

   2. Kitap Günleri ile iki hafta boyunca şehrimizde, caddelerde, okullarımızda kitaplar, yazar ve şairler konuşuldu. Öğrencilerin, öğretmenlerin, toplumun farklı kesimlerinin katıldığı değişik mekânlarda 100’ü aşkın etkinlik düzenlendi. Sanatın, edebiyatın kapıları aralandı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 

30-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-201830-10-2018

 

   

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.