TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Anısına Karşıyaka Ortaokulunda Etkinlikler Düzenlendi

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve  18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Anısına Karşıyaka Ortaokulunda Etkinlikler Düzenlendi

Çanakkale ruhunu anlamak “Şu Boğaz Harbi Nedir” diye seslenen Mehmet Akif Ersoy’u anlamak demektir.

12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve 18 Mart Çanakkale deniz zaferinin kutlanması amacıyla Tokat Merkez Karşıyaka Ortaokulu olarak Çanakkale ruhunu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

12 Mart Pazartesi günü, Karşıyaka Ortaokulunda İstiklal Marşı ve özellikle şairi Mehmet Akif Ersoy’u Safahattan seçme bölümlerin okunduğu şiirlerle anıldı. Çanakkale savaşına dair önemli kesitlerin okul bahçesinde sergilenmesiyle bugünkü etkinliklerle başlamış oldu. Karşıyaka Ortaokulu ve İlkokulu öğrencilerine yönelik Tokat Belediyesi tarafından öğle saatlerine doğru ikram edilen Çanakkale yıllarına dair yemek listesinde ismi geçen “üzüm hoşafı” lezzeti yanında, içerdiği mananın yüceliği sebebiyle sadece damaklarda değil tüm varlığımızda eşsiz bir tat bıraktı. 14 Mart Çarşamba günü Mehmetçik Vakfı yararına yapılacak olan kermes faaliyeti ile  devam edecektir. Çanakkale Şehitleri başta olmak üzere din, vatan, bayrak gibi kutsal değerleri için seve seve canını veren tüm şehitlerimizi öğrencilerimiz samimi duaları eşliğinde hayırla yadederken, Afrinde süren mücadelenin asil kahramanları için zafer niyazlarını her daim sürdürdüklerini belirtmek istediler.  

 

14-03-201814-03-201814-03-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.