TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliklerimiz Devam Ediyor

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliklerimiz Devam Ediyor

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde askeri üniforma giymiş bir grup cuntacı terörist tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasimizi ve milli iradeyi hedef alan haince bir darbe girişiminde bulunulmuş olup başta Başkomutan olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN  liderliğinde, Hükümetimizin, güvenlik kuvvetlerimiz ile halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda bu kanlı girişim engellenmiş, milletimizin direnişi ile demokrasimiz kazanmıştır. Türk milleti, bu demokrasi sınavından yüzünün akı ile geçmiştir. Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatırlatmak ve  hatırlanmalarını sağlamak, milletimizin kahramanlık öyküsünün bilinmesi ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla; 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk haftasında Bakanlığımızca tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarının bütün sınıf, şube ve kursiyer gruplarına “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temalı bilgilendirme ve etkinliklerin yapılması 2016/18 No’lu genelge ile planlanmıştır.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri Programı kapsamında hafta boyunca okullarımızda ve kurumlarımızda çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Etkinlikler kapsamında bugün Gaziosmanpaşa Lisesi Konferans Salonunda “Milli Birlik ve Beraberlik, Vatan Sevgisi,Demokrasi, Yurt Bilinci” konularında İlimiz Merkezinde ki lise öğrencilerimize konferans düzenlendi.

           İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Tekin GÜR tarafından verilen konferansa İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Ortaöğretim Hizmetleri Şube Müdürü Osman SARGUT, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

 

22-09-201622-09-201622-09-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.