TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Coşkuyla Kutladık

     19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları,  Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü çelenginin konulması ile başladı. Çelenk sunma törenine müteakip günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR yaptı.

     Çelenk sunma törenine Kurum Amirleri, Kuruluş temsilcileri, okul idarecileri öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldılar.

     Çelenk sunma töreninin bitiminde Cumhuriyet Meydanı, Gaziosmanpaşa Stadyumu arasında protokol, halkımız, sporcular, öğrencilerimiz ve halk oyunları ekiplerinin katılımı ile kortej yürüyüşü gerçekleştirilmiştir.

     Müteakiben Saat 10.30´da Hüseyin Akbaş Spor Salonundaki programa geçilmiştir.

     Hüseyin Akbaş Spor Salonundaki programa Valimiz Sayın Cevdet CAN,  AK Parti Tokat Milletvekilleri Zeyid ASLAN ve Coşkun ÇAKIR, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Garnizon Komutanı Albay Aykut BİÇEROĞLU, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi  Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Cumhuriyet Başsavcısı Dr.Aydın TURHAN, Vali Yardımcılarımız Mehmet Suphi KÜSBECİ ve Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI  ve ilimiz protokolü katılmıştır. 

     Hüseyin Akbaş Spor Salonundaki program ; Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR´ın açılış konuşması ile başlamıştır. Müteakiben Gaziosmanpaşa Üniversitesi Türk Halk Oyunları topluluğunun gösterileri davetliler tarafından ilgiyle izlenmiştir. Daha sonra ise minikler cimnastik gösterisi, karate gösterisi, taekwondo gösterisi ve judo gösterisi ile program devam etmiştir. Sportif gösterilere müteakip Ankara Seymenlerinin halk oyunları gösterileri ve Manisa Soma Belediyesi Halk Oyunları ekibinin performansları izleyenlerden büyük beğeni kazanmıştır.

     Programın sonunda Valimiz Sayın Cevdet CAN, protokolümüz, halkımız, sporcular, öğrencilerimiz ve halk oyunları ekiplerinin katılımı ile ellik halayı çekilerek program sona ermiştir.

19-05-201719-05-201719-05-201719-05-201719-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.