TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2 Nisan Otizm Farkındalık Ayı Çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunda Otizmli Öğrenciler Ve Velileri Buluştu

2 Nisan Otizm Farkındalık Ayı Çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunda  Otizmli Öğrenciler Ve Velileri Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN ve Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Ortaokulu Müdürü Abdurrahman İLHAN 2 Nisan Otizm Farkındalık Ayı Etkinlikleri çerçevesinde Yavuz Selim Özel Eğitim’in otistik öğrencileri ve velileri ile bir araya geldiler. Yavuz Selim Özel Eğitim toplantı salonunda gerçekleştirilen program birbirinden güzel etkinliklere sahne oldu.

Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK  “Okullarında 11 otizm rahatsızlığı olan öğrencinin mevcut olduğunu her birinin bir diğerinden farklı kabiliyet ve kapasiteye sahip olduğunu öğretmenler ile birlikte bu öğrencilerin sağlıklı ve mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlanması konusunda büyük gayretler sarf ettiklerini ve bu konuda önemli gelişmeler kaydettiklerini belirtti. Tüm çalışmalar süresince her türlü maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’ ya ne kadar teşekkür etsek azdır.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI ise konuşmasında şunları ifade etti: Her zaman ve her yerde özel eğitim öğrenci ve velilerinin yanında olduklarını özellikle otizm rahatsızlığı olan öğrencilerin ve velilerinin ve diğer özel öğrencilerin ne tür sorunları var ise bu sorunları lütfen geç kalmadan bize iletin. Bizler bu sorunları çözmek için buradayız. Tüm özel eğitim öğrenci ve velilerine sesleniyorum; ne tür ihtiyacınız ve ne sorununuz var ise lütfen bize iletin, bizi sıkıştırın. Burası bahane üretecek makamlar değil,  buralar sorunları çözecek hizmet makamlarıdır.

Programda bazı öğrenci ve veliler sorunlarına ilişkin dilek ve temennilerini dile getirdiler. Öğrenci ve tüm misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Bazı öğrenciler söyledikleri şarkı türkü ve ilahiler ile programa renk kattılar. Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK başta İl Milli Eğitim Müdürü ve tüm misafirlere teşekkür etti. 

Program sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI ve misafirler Yavuz Selim Özel Eğitim Ortaokulu 7/A şubesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Yenilikçi uygulamaların sergilendiği sınıfta Özel Eğitim Öğretmeleri Turan DURMAZ ve Özlem DANIŞ PİŞGİN çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI bu güzel çalışmalar için öğretmeleri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

05-04-201805-04-201805-04-201805-04-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.