TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Düzenlendi

Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 2. Okuma Kültürü Ödül Töreninde dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildi.
2. Okuma Kültürü Ödül Töreni Düzenlendi

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda Valiliğimiz koordinasyonu ve liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında yapılan 2. Okuma Kültürü yarışması sonuçlandı.

www.kitap.gov.tr sistemi üzerinden alınan yaklaşık 40 bin veri değerlendirilerek sonuçlandırılan yarışma için Tokat Merkez ve ilçelerinde eş zamanlı ödül töreni yapıldı. Değerlendirme sonucunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilerimiz Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı tarafından ödüllendirildi.

Törende konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, 2. Okuma Kültürü yarışmasında başarılı olan öğrencileri tebrik ederekı; "Yapılan bu işlerin hepsi öğretmenlerimiz velilerimizin desteği ile yapılıyor. Çok güzel gidiyor, tebrik ediyorum. Onlara destek veren Milli Eğitim teşkilatımız, kaymakamlarımız, belediyelerimiz, il özel idaremiz, meclis başkanımız, genel sekreterimiz, kurum amirlerimiz ve Tokatlı hemşehrilerimi tek tek tebrik ediyorum. Her şey çocuklarımız, öğrencilerimiz, eğitim, bilgi, kültür için. Kısacası milletimizin ve memleketimizin geleceği için." ifadelerini kullandı

Ayrıca Tokat'ta kitap okuma kültürüne katkı sağlamak amacıyla yapılan işlerin geliştirilerek devam ettiğinin altını çizen Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, "Tokat'ta kütüphanemizin temeli atıldı. Niksar, Reşadiye kütüphanelerinin de temeli atılacak.  Başçiftlik, Almus, Yeşilyurt, Sulusaray kütüphaneleri projelendiriliyor, temelleri atılacak. Tokat'ta da çok güzel işler oluyor, olmaya da devam ediyor. Herkesin çok emeği var. En büyük emek öğretmenlerimizin. Ama öğrencilerimizi de tebrik ediyorum. Öğretmenlerini, velilerini dinliyorlar. İşi güzel yürütüyorlar." ifadelerini kullandı.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Kitap Projesi kapsamında gerçekleştirilen işler için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali başta olmak üzere okul müdürlerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Büyük ödüllü yarışma başladı

Kitap Tokat Projesi kapsamında yıl içerisinde her dönem iki defa yapılan Okuma Kültürü yarışmaları kapsamında büyük ödüllü yarışma 5 Ocak itibariyle başladı. Yarışma sonunda öğrencilere toplam 600 bisiklet dağıtılacak.

Programa Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, şube müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

07-01-202107-01-202107-01-202107-01-202107-01-202107-01-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.