TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 98. Yıldönümü Kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “23 Nisan’a Sabah Sporuyla Merhaba” etkinliği ile başladı. Etkinliğin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Atatürk Anıtına Çelenk İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sundu..

23 Nisan kutlama programı kapsamında oluşturulan çocuk heyeti Valimiz Sayın  Dr. Ömer TORAMAN’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette çocuklarla yakından ilgilenerek günün anlam ve önemine dair bir süre sohbet eden Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, anaokul ve ilkokul öğrencilerinden oluşan çocuk heyete hediyeler vererek bayramlarını kutladı. Ziyaret, çocuk heyetini yalnız bırakmayarak onlara eşlik eden aile ve öğretmenlerin Vali Sayın Dr. Ömer TORAMAN ile fotoğraf çekinmesi ile son buldu

            Çelenk sunumu ve Valilik ziyaretinin ardından 23 Nisan kutlamalarının yapılacağı Hüseyin Akbaş Spor Salonuna geçen Valimiz Sayın  Dr. Ömer Toraman, eşleri Neşe TORAMAN Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve protokol mensupları, çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği salon girişindeki resim sergisini gezdi.  
          23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN ve Protokol’ün salondaki yerlerini almasını müteakip, saygı duruşu ve törene katılanların İstiklal Marşını birlikte söylemesi ile başladı.

          Törende, günün anlam ve önemine uygun konuşma Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Zeynep AKYOL tarafından yapıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Anaokulu öğrencisi Asya BOLAT’ın “23 Nisan” isimli şiiri seslendirmesinin ardından öğrenciler tarafından bando ve müzik ritim gösterileri yapıldı. 18 Mart İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Sibel Sude YILMAZ’ın “Hoş geldin 23 Nisan” isimli şiiri okumasının ardından, tribünde yer alan öğrencilerden oluşan koro tarafından çocuk şarkıları büyük bir coşkuyla seslendirildi. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan çocuk halk oyunları ekiplerinin ayrı ayrı yaptığı gösterilerle devam eden program da Behzat-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mert Ali YETİM “Bayramımız Var” isimli şiiri okudu

         23 Nisan kutlama programında savunma sporları yapan çocukların gösterilerinin müteakiben öğrenci ve velilerden oluşan koro tarafından çocuk hakları bildirgesi okundu. Çocukların yaptığı ront gösterilerinin ardından; Behzat-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu ve Mevlana İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin askere dua konulu oratoryo gösterisi ile Hüseyin Akbaş Spor Salonunda yapılan 23 Nisan kutlama programı sona erdi. 

         Gaziosmanpaşa stadyumunda yapılan kutlama programına da bir süre katılan Valimiz Sayın Dr. Ömer TORAMAN, eşleri Neşe TORAMAN Hanımefendi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve Protokol mensupları köy okullarından gelen öğrencilerinde bulunduğu stantları ve parkurları gezerek çocuklarla sohbet edip bayramlarını kutladı.

        23 Nisan programları kapsamında Devlet Hastanesinde ve Üniversite Hastanesinde Yatan çocuklar ile sevgi evlerinde kalan çocuklara etkinlikler yapıldı. Yine İlimiz merkeze bağlı birleştirilmiş sınıflı okul öğrencilerine ve Yatılı Bölge Ortaokullarından gelen öğrencilere “Bizim Köyün Şarkısı” isimli çizgi film sinema gösterisi izlettirildi.

        İlimizde  düzenlenen 23 Nisan Kutlamalarına Vali Dr. Ömer TORAMAN ve Eşi Neşe TORAMAN,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Aykut BİÇEROĞLU, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın TURHAN, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Vali Yardımcısı M. Suphi KÜSBECİ, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet ARIKAN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, diğer protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.