TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi KÜSBECİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL ve 24 Kasım Öğretmenler Günü il kutlama kurulu üyeleri, Valimiz Sayın Cevdet CAN’ı makamında ziyaret etmeleriyle başladı. Yapılan ziyaret sonrası İl milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelengini sundu.

Kutlama etkinlikleri 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen programla devam etti. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’ndaki programa Valimiz Sayın Cevdet CAN, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, diğer protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Yeşilbağ Ortaokulu Müdürü Ahmet ÖZDEMİR yaptı, Özdemir konuşmasında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabulüyle millet mekteplerinin açılış tarihi olan 24 Kasım, 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün kendilerini insan yetiştirme sanatına adayan gönül ikliminin mimarlarının törenlerle anıldığı bir gündür. Sevglili arkadaşlar günümüz kutlu olsun. Öğretmenler kılavuzdur, işini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk mutlaka doğru yerlere ulaştırır. Öğretmen sadece derse girip çıkan insan değildir. Öğretmen öğrencisinin yüreğine dokunan şifalı bir el velisinin dert ortağı ve moral kaynağı, bazen anne, bazen baba bazen de öğrencisinin yanı başındaki danışmanıdır. Bugün yemin ederek aramıza katılacak olan genç arkadaşlara başarılar diliyorum. Ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize saygı ve minnetle anıyor ALLAH’tan rahmet diliyorum” dedi.

Programda adaylıkları kalkan öğretmenlerimiz için and içme töreni düzenlendi. And içme töreninden sonra adaylığı kaldırılan öğretmenlerimiz adına Erdal ARTIŞ “Genç Öğretmenlerin Mesleğe Bakışı” konulu konuşmasını yaptı ARTIŞ konuşmasında: “Öğretmen, öğretmenlik… içerisi ne kadar dolu mefhumlar. Öğretmen; Bilgi, görgü ve yaşantısını ile belli dal ve alanlarda başkanlarının yetişmesine ve gelişmesine katkı sağlayan ve yardım eden kimsedir. Öğrencilerin gözünde ise öğretmen bazen anne, bazen baba, arkadaş sırdaştır. Aslında öğrencinin gözünde öğretmen her şeydir. Bu yüzden biz onların kimi zaman haykırışlarına kimi zamanda sessiz çığlıklarını çare olmaya çalışırız. Aristo “İnsan sevmediği kimseden öğrenemez” der. Bu yüzden öğrencilerimizle aramızda güçlü bir bağ kurmalıyı çünkü kalbe dokunmayan öğretmen beyne giremez” dedi. Eğitimi her alanda destekleyen ve yalnız bırakmayan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU 24 Kasım Öğretmenler Gününde de öğretmenlerimizi unutmadı adaylığı kaldırılan öğretmenlerimize isimlerinin yazılı olduğu ajanda ve kalem seti hediye etti.

Programda emekli olan öğretmenlerimizde unutulmadı. Merkez ilçede emekliye ayrılan öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgeleri” Valimiz Sayın Cevdet CAN tarafından verildi. Burada bir konuşma yapan Valimiz Sayın Cevdet CAN şunları kaydetti: “Herkes bir eser bırakmak ister; ama en büyük eseri öğretmenlerimiz bırakır. Büyük Atatürk, kendisine sorulduğunda; “Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyeti” demiştir. Kendisi de Baş Öğretmendir. Dolayısıyla en büyük eser size aittir. O eserin içerisinde sevgi var, merhamet var, bütün güzel duygular var, ruhunuz var sizin. Sizin imzanızın olmadığı hiçbir konu yok. Her alanda sizin yetiştirdiğiniz nesillerin imzası var. Öğretmen toplumda en büyük rehber, en büyük önderdir” dedi.

Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “Öğretmen” konulu resim, şiir, ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ise ödülleri 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Müdürlüğümüzün misafiri olan ilçelerimize en uzak köylerde görev yapan öğretmenlerimiz verdi.

Öğretmenlerimiz arasında düzenlenen “Öğretmen” konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimize ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI verdi.

Programın son bölümünde Müzik Öğretmeni Mustafa KOÇ kendi bestelediği “Öğretmenim” şarkısını söyledi. Program her iş ve meslek grubundan katılımcıların sahneyi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle paylaşmasıyla son buldu.

 

 24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015
24-11-2015
24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.