TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü törenleri, kutlama komitesi üyelerinin  24 Kasım sabahı İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın öğretmenler gününü kutlaması ile başladı. Devamında Kutlama Komitesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ile birlikte Vali Cevdet CAN’ı makamında ziyaret ederek kutlama programlarına katılmaları için davet ettiler
24 Kasım Öğretmenler Günü Törenlerle Kutlandı

      24 Kasım Öğretmenler Günü törenleri, kutlama komitesi üyelerinin  24 Kasım sabahı İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın öğretmenler gününü kutlaması ile başladı. Devamında Kutlama Komitesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ile birlikte Vali Cevdet CAN’ı makamında ziyaret ederek kutlama programlarına katılmaları için davet ettiler.

        Program  İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın  Atatürk Anıtı’na çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü Anma Programı”na 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayındaki programla devam edildi.

       26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında saat 10.00’da başlayan programa Vali Cevdet CAN, Garnizon Komutanı Tuğgenaral Hacı İLBAŞ, Belediye Başkan Vekili Abdullah KARATAŞ, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, il protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğretmenlerimiz katıldı.

       Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı müdürlüğümüz öğretmenlerinden A.Turan ERDOĞAN gerçekleştirdi. “Öğrenci Gözüyle Öğretmen” konulu Karşıyaka Ortaokulu Öğrencilerimizden İrem KÜKREM konuşma yaptı. Emekliliğe ayrılan öğretmenlerimizden Ayla DÜLGER öğretmenlik mesleğinden ayrılmanın hüznünü, yeni bir hayata başlamanın ise buruk sevincinin yer aldığı konuşmasını sundu. İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, konuşmasında; “Bizlerle birlikte çalışan emek veren eğitim alanındaki bütün iş kollarındaki personelimize öğretmenlerimize idarecilerimize, bizlere yön veren valiliğimize, bizlerle kurumsal iş birliği kuran üniversitemize ve kamu kuruşlarımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerine emek vermiş ve hala onları aydınlatan değerli öğretmen arkadaşlarıma saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Görevini ifa ederken şehit edilen ve hayatını kaybeden öğretmenlerimize ise Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

       Programa adaylığı kaldırılan, öğretmenlik mesleğine yeni adım atan öğretmenlerimizin and içme töreni ile devam edildi. Mesleğe yeni katılan genç öğretmenlerimizden, Yeşilyurt Çok Programlı  Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nurhan ERDÖNMEZ aday öğretmenler adına konuşmasını yaptı.

         Emekliliğe ayrılan öğretmenlerimize “Hizmet Şeref Belgeleri” valimiz Cevdet CAN tarafından takdim edildi. Müteakiben vali Cevdet CAN konuşmasında “Nasıl özel günlerde, bayramlarda büyüklerin elleri öpülürse, onlara şükranlar teşekkürler sunulursa 24 Kasım’da da tüm öğretmenlerimizin ellerinin öpülmesi gerektiği inancını tekrar tekrar ifade etmek istiyorum” dedi.  Bu konuşmadan hemen sonra  öğretmenler günü pastası kesildi. TOBB Ortaokulu Müzik Öğretmeni Murat AĞIL yönetiminde; Müzik öğretmenleri Halime ERDOĞAN ÇEKİÇ, Murat KADAKOĞLU, Barış BAŞÇIOĞLU, Başar BAŞÇIOĞLU ve İlyas YILDIZ tarafından Türk Halk Müziği Programı ve Öğretmen Marşı icra ettiler. Öğretmenlerimizden kurulu Artvin Bölgesi ve Tokat Bölgesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri ile tüm salon şenlik havasına büründü. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayındaki Kutlama Programı hatıra fotoğrafı çekimi ve pasta ikramı ile sona erdi.

        24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları çerçevesinde Öğretmenevi ASO müdürlüğümüzde 28 Kasım 2014 Cuma gününe kadar devam edecek olan ilimiz öğretmenlerinin hazırladığı Resim Sergisinin açılışını o anda hazır bulunan en yaşlı emekli öğretmenimiz ile mesleğe yeni katılan en genç öğretmenimiz yaptılar.

      Kutlama programı 26 Haziran Kültür Sarayında Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali BALCI’nın “Etkili Okul Hareketi” konulu paneli ile devam edildi. Panele Vali Yardımcımız Mehmet Suphi KÜSBECİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, il milli Eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Düzenlenen panel sonrası karizma aile sinemasında öğretmenlerimize özel ücretsiz film gösterimi ile sona erdi.

 

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMI

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.