TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayram´ı Mesajımız

29 Ekim Cumhuriyet Bayram´ı Mesajımız

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 93. Yıldönümü

93. yılına şahitlik ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, cumhuriyet rejimi ve demokrasinin önemini bir kez daha hissetmenin gururu ve özgürlüğünü yaşıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberlik ruhunu geçmişinden aldığı kuvvetle yeniden zirveye kavuşturduğu ve pekiştirdiği bir dönem yaşamaktayız. 15 Temmuz 2016’da hainlerin huzur ve güvenliğimize olan saldırılarına milletçe karşı durup vatanımızın ve bayrağımızın bekası için mücadele vermiş ve Misak-Milli sınırları içindeki bağımsızlığımızı yeni bir destan yazarak taçlandırmış olmanın şerefini yürekten hissetmekteyiz.  Başta eğitim camiası olmak üzere bütün toplumsal kurumlarımızda hiçbir hainin barınmasına müsaade etmeden gelecek nesillerimize ülkemizin aydınlık, müreffeh ve huzurlu günlerini miras bırakma gayretindeyiz.

Milli ve manevi değerlerimizi ecdadımıza yakışır bir şekilde sürdüren, bütün dünyaya güç ve istikrar ile bayrak ve vatan sevgisinin ne olduğunu gösteren, asla taviz vermediği milli ve manevi değerlerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözündeki gibi egemenliğin tek sahibi olarak kucaklayan bu yüce milletin bir ferdi olmaktan  gurur duyuyoruz.

           Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelesi veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, asil milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.