TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2'NCİ KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valiliğimiz himayesine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında 2'nci Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.
2'NCİ KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali yarışmalarda başarılı olan öğrencilere bisiklet ve scooter hediye etti.

Ödül töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali; "Sayın Valimizin ilimizde göreve başlamasıyla birlikte il geneli kitap okuma seferberliği başlattık. Şunu söyledik; kitap okumayı sevmeyen insan yoktur, henüz sevdiği kitapla tanışmamış insan vardır. Bizler de öğrencilerimizi, vatandaşlarımızı kitaplarla tanıştırıp onlara kitap okuma sevgisi aşılamaya başladık. Bu süre içerisinde de Sayın Valimizin destekleriyle çok büyük başarılara imza attık. Bugün de Kitap Okuma Yarışmasının ödül töreninde bir aradayız. Bugün kitap okuma yarışmasına katılarak en çok kitap okuyan 750 öğrencimize ödülleri verilecek. Bu yarışmalarda başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali'nin ardından konuşma yapan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; "Böylesi güzel ve anlamlı bir günde çocuklarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kitap okumaya ilişkin olarak bu sene düzenlediğimiz ikinci büyük ödül töreninde bulunmaktan da ayrıca mutluyum. Biz bu etkinlikleri bilgiyi sevmek, çocukları sevmek, eğitime kıymet vermek, çocukların geleceğine inanmak, ailelere destek olmak için yapıyoruz. Biliyorsunuz başarının anahtarı kitap okumak. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmemiz lazım. Şimdi ilimiz genelinde kütüphanelerimizi de zenginleştiriyoruz, kitap sorunumuz da yok. Bu nedenle tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı iyi birer okur olmaya davet ediyorum. Bu vesile ile bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde çok büyük katkıları olan İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere, ilçe milli eğitim müdürlerine, okul müdürlerine, bütün öğretmenlerimize, kitap okuma komisyonundaki öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerine bisiklet, anaokulu öğrencilerine ise scooter hediye edildi.

25-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.