TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2.si Düzenlenen Şehitleri Anma ve Demokrasi Gecesi’ne Milli Eğitim Bakanımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Katıldı

2.si Düzenlenen Şehitleri Anma ve Demokrasi Gecesi’ne Milli Eğitim Bakanımız ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Katıldı

Müdürlüğümüz tarafından öğrencilerimizin değerler bakımından gelişimini sağlayarak yapıcı, yaratıcı, duyarlı, demokratik, milli manevi duyguları benimsemiş,  topluma karşı sorumluluk duyan, temel insani değerleri olan bireyler olarak yetişmesini amacıyla hayata geçirilen “TEK YÜREK” projesi kapsamında “Şehitlerimizi Anma Ve Demokrasi Gecesi” programı düzenlenmişti. Büyük beğeni toplayan programımızın ikincisi Hüseyin Akbaş Spor Salonunda düzenlendi. Programa Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN, Valimiz Sayın Cevdet CAN, Tokat Milletvekili Sayın Zeyid ASLAN, Tokat Milletvekili Sayın Av. Yusuf BEYAZIT, Tokat Milletvekili Sayın Prof. Dr. Coşkun ÇAKIR, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, Ak Parti İl Başkanı Metin POLAT, Artova Belediye Başkanı Lütfü YALÇIN, Sulusaray Belediye Başkanı Halil DEMİRKOL, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin PERVANLAR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil ÇAĞLAR  ve İlimiz protokolü katıldı

Programda konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN: “Değerli gençler çok teşekkür ediyoruz. Değerlerimiz kutsallarımız önemli,  onlarla buluşmak elbette ki önemli bu konuda değerli bakanım başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Doğrusu biz zannediyorduk ki siz bilgisayarların başında apolitik yetişiyorsunuz, belki dünya da böyle zannediyordu. Ama 15 Temmuzda değerlerinize sahip olduğunuzu ecdadın izinden gittiğinizi istikbal be istiklal söz konusu olduğunda gözünüzü kırpmadan meydanlara çıktığınızı hatta tanklara toplara kurşunlara göğüs siper ettiğinizi gördük. Allah sizlerden razı olsun. Sevgili kızlarımızı değerli bacılarımız annelerimiz hele sizin ki apayrı zannediyorduk ki nene hatunlar geride kaldı o nene hatun ki 6 aylık bebeğini emzirip sokağa çıkıp söylediği şuydu. Bu çocuk annesiz büyüyebilir babasız büyüyebilir ama vatansız büyüyemez.  Allah sizlerden razı olsun 15 Temmuzda her biriniz birer nene hatun oldunuz. Değerlerle buluşmak herhalde bu olsa gerek diyorum her birinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum Allaha emanet olun diyorum.” Dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN’dan sonra konuşma yapan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ: “ Muhterem bakanım sayın valim milletvekili arkadaşlarım sevgili gençler sevgili öğrenciler, Tokat’ın güzel insanları, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allah yüzünüzü ak eylesin. Yol doğru ise dava hak ise Tek yürek olarak bir araya gelen kardeşlerimi selamlıyorum sizim bu birlik ve beraberliğiniz bizim geleceğe olan güvenimizi arttırmaktadır. Allah birliğimizi dirliğimizi daim eylesin Allah yolunuzu bahtınızı ve ufkunuzu açık eylesin geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz tarafından 15 Temmuz milli iradeye sahip çıkan milletimizin o ruhunu anlayışını yaşatmak için düzenlenen Tek Yürek projesi etkinliğine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Katılanlara teşekkür ediyorum biz gençlerimize güveniyoruz bu güvenin en somut göstergesini 15 Temmuz gecesinde gördük. Bizleri bu coğrafyada ilelebet hür ve bağımsız yaşatacak irade budur.

Hakkına hukukuna devletine vatanına bayrağına sahip çıkma iradesi ve iradenin gereği olan eylem 15 Temmuzda bu değerlere sahip çıkan gençlerimizi bir kez daha kutluyorum. O gün şehit olan 249 vatan evladına Allahtan rahmet diliyorum. Onlara sözümüz şudur. Uğruna can verdiğiniz değerleri daha da güçlendireceğiz. Bugün dünden daha güçlüyüz. Hiç Şüpheniz olmasın yarın da bugünden daha güçlü olacağız.  Bu millet şehitlerinin ve gazilerinin anılarını unutmayacak, nesilden nesile yaşatacaktır.  

Güzel kardeşlerim bu ülke çok darbe gördü fakat 15 Temmuz çok farklıydı o zamana kadar darbeler ezanları sustururdu bu darbede ezanlar darbeleri susturdu. Önceki darbelerde darbeciler millete ne hakkınız var derdi bu darbede millet darbecilere ne hakkınız var diye sordu. Millet hakkına hukukuna tankına topuna sahip çıktı. O gece memleket kadar yüreğinden başka silahı olmayan bu millet karşısında kendine güç vehmedenlerin gücünün yerle yeksan olduğunu gördük. Bu irade var olduğu sürece kimse bir daha darbe yapmayı aklından bile geçiremeyecektir. 

Kardeşlerim de söyledi. Kendisine vur emri verildiğinde bu emrin aynı zamanda bir şehadet emri olduğunu bile bile emri yerine getirmekten zerrece tereddüt etmeyen Ömer HALİSDEMİR’ler oldukça, istiklal de istikbal de bizimdir! Cizre’de iki kez yaralandığı halde görevine devam eden, gazi olduğu için devletimizce kendisine verilen ödülü şehit arkadaşının ailesine bağışlayan Gölbaşı Özel Harekât Eğitim Merkezine yapılan saldırıda şehit olan Birol YAVUZ kardeşimiz oldukça istiklal de istikbal de bizimdir!

Sevgili gençler, 15 Temmuz ruhu bu topraklarda diri oldukça öğretmenler böyle gençlik yetiştirdikçe hiç kimse bu vatana el uzatamayacaktır. Bizim için milletimiz canımızdan daha azizdir. Sizler köklü bir tarihin, üstün bir medeniyetin evlatlarısınız. Bir daha dönmemek için gidenlerin, 15 yaşında anasını babasını geride bırakıp Çanakkale’de şehadete erenlerin de torunlarısınız. Bugün bizleri hür ve özgür yaşatan irade Çanakkale de Milli Mücadelede ve 15 Temmuz direnişindeki iradedir.

 

Necip Fazıl’ın ifadesiyle, “Kim var diye seslenince sağına soluna bakmadan fert fert ben varım cevabını veren, her ferdi benim olmadığımı yerde başka kimse yoktur.” Fikrini benimsemiş hedefi ve amacı olan bir gençlik var bugün, Zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin, kahramanlık madeniyle sahtesini ayırmakta usta bir kuyumcu var bu gençlikte. Kutlu olsun! Bu gençliği selamlıyorum ve bu gençliği gördükten sonra da bizlere hamd etmek düşer. Hamdolsun, hepinizi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Allaha emanet olun.” Dedi.

 

24-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-201724-03-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.