TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

 “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” farkındalık programı saat 15.00 da İnci Parkta gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci yaptığı konuşmada; ‘İnsanlar doğuştan ya da sonradan engelli olabilirler. Bu nedenle,  bizlere düşen engellilerin engelini ortadan kaldıracak çözümler üretebilmektir. Hükümetimiz de engellilerimiz için sosyal, kültürel ve eğitim alanında gerekli düzenlemeleri yaparak uygulamaya koymuştur. Bizim şunu çok iyi bilmemiz gerekir ki, engelli olmak bir kader değildir. Engelli vatandaşlarımızı iyi bir şekilde eğiterek üretime sokabilmek hepimizin görevidir. Bu görevi yerine getirirken, acıma duygusu ile değil, onlara şefkatle ve anlayışla yaklaşmalıyız. Engellilerimizi üretime katkı sağlayan verimli bireyler haline getirmeliyiz.  Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sevdikleriyle birlikte engelliler gününü kutluyorum.’ dedi.

 

Protokol konuşmalarının ardından, Yavuz Selim Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu, Tokat Özel Eğitim Uygulama Okulu, Down Sendromu Tokat Derneği, Tokat Beyaz ay Derneği öğrencileri tarafından hazırlanan efe gösterisi, bayrak şiiri, jimnastik gösterileri, piyano dinletisi ve step gösterilerinin yapıldığı programda engelli öğrencilerimiz ve yakınları gönüllerince eğlendiler.  

 

Düzenlenen programa Vali Vekili Mehmet Suphi Küsbeci,  Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı P. Albay Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali ve kurum kuruluş temsilcileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

 

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.