TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı Düzenlendi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Müdürlüğümüz tarafından program düzenlendi. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından engelli öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunularak, şiirler okundu.

          Programda ayrıca Tokat Belediyesi ev sahipliğinde Pendik Tokatlılar Derneği’nin 3.sünü düzenlediği “Engel Olma Destek Ol” kampanyası kapsamında alınan 60 adet tekerlekli sandalye, Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi Zeybek tarafından sahiplerine teslim edildi.

           Özel Eğitimde Özel İnsanlar ödülleri de Valimiz Sayın Cevdet CAN, Tokat Milletvekilleri Coşkun ÇAKIR, Kadim DURMAZ ve GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN tarafından sahiplerine verildi.

         Programda CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ ve Ak Parti Tokat Milletvekili Coşkun ÇAKIR’ın ardından konuşan Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Bugün ülkemizin, Tokat’ımızın, insanımızın birbiriyle  nasıl kardeş olduğumuzu bu salon bir kez daha ispat ediyor.  Ben her zaman engelli kardeşlerimize Cenab-ı Allah’ın insanlara emaneti olarak bakarım ve yeryüzünün melekleri olarak hitap ederim. Biriz, birdeniz, kardeşiz. Bu alem bize emanet. Biz de engellisi, engelsizi birbirimize emanetiz. Allah hepimizin yüzünü güldürsün. Duvarınızdan taş, gözünüzden yaş düşmesin” diye konuştu.

          Programa Valimiz Sayın Cevdet CAN, Tokat Milletvekilleri Coşkun ÇAKIR, Kadim DURMAZ, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Belediye Başkan Vekili Selahattin KELEMCİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep GÖKÇE,  Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi ZEYBEK, İstanbul Tokatlılar Konfederasyonu Başkanı Abdullah YILMAZ, protokol mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.