TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. Okuma Kültürü Ödül Töreni Gerçekleştirildi

3. Okuma Kültürü Ödül Töreni Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın katılımı ile gerçekleştirildi. Ödül töreninde dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, kitap okumanın önemine değinerek Tokat'ta kitaba ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
3. Okuma Kültürü Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Tokat'a 8 Halk Kütüphanesi Kazandırılıyor

Tokat'a 8 halk kütüphanesi kazandırıldığını belirten Vali Balcı; "Tokat İl Halk Kütüphanesinin temellerini attık ayrıca Reşadiye Halk Kütüphanesinin de temelleri atıldı. Niksar'ın temellerini atmak üzereyiz. Başçiftlik, Artova, Yeşilyurt ve Almus'ta da kütüphane temelleri atıyoruz. Pazar ilçemizde eski bir hükümet konağımız var onu restore ettiriyoruz. Orada da 100 yıllık bir yapıyı kütüphane olarak kullanacağız" dedi.

Tokat, Türkiye'nin En Çok Z- Kütüphaneye Sahip İllerinden Biri Olacak

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın Türkiye'nin en çok Z-kütüphaneye sahip ili olacağını ifade ederek şunları söyledi; "Bunun dışında tüm okullarımıza yaklaşık 100'e yakın zenginleştirilmiş Z-kütüphane yaptık. Bir yıl içerisinde inşallah bu sayı 209'a çıkacak. Böylece Tokat Türkiye'nin en çok zenginleştirilmiş Z- kütüphanesinin olduğu illerden biri olacak. Tokatlı hemşerilerimiz ve öğretmenlerimiz sağ olsunlar bu ile çok destek veriyorlar. Çünkü her şey geleceğimiz dediğimiz çocuklarımız için"

PTT Aracılığı İle Çocuklarımızı Kitapla Buluşturuyoruz

Öte yandan Kitap Tokat projesi kapsamında PTT aracılığı ile öğrencilerin kitapla buluşturulduğunu da kaydeden Vali Balcı; "Ayrıca çocuklarımız bu salgın döneminde kitaplardan uzak kalmasınlar diye PTT ile evlere kitap gönderiyoruz. Posta memurlarımız aracılığı ile çocuklarımızı kitapla buluşturuyoruz. Bu kitapların onların oluyor ve haftada en az bir kitap alma hakları var. Çocuklarımız bu hizmetten de faydalanabiliyor" ifadelerini kullandı.

Okuma Kültürü Ödül Törenleri

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, yapılan ödül törenleri ile öğrencilerin motive edildiğini belirterek; "Tüm Tokat'ta kitap okuma ödül törenleri yapıyoruz. Bu kapsamda yılda 4 kere büyük ödül töreni yapıyoruz ve bu törenlerde de öğrencilerimizi büyük hediyelerle ödüllendiriyoruz. Bu ödül törenleri çocuklarımızın motivasyonuna büyük katkı sağlıyor. Haziranda yine büyük bir ödül töreni yapacağız. Çocuklarımıza 800 adet bisiklet, 200 adet scooter, kol saati gibi hediyeler vereceğiz. Buradan öğrencilerimize de bunu duyurmuş olayım. Çocuklarımız için büyük ve güzel işler yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin İlk Müstakil Bebek Kütüphanesi Tokat'ta

Türkiye'nin ilk müstakil bebek kütüphanesinin ilimizde bulunduğunu ifade eden Vali Balcı; "Türkiye'nin ilk müstakil bebek kütüphanesi Tokat'ta bulunuyor ve bu çok önemli. 100 tane zenginleştirilmiş kütüphanemizi tamamladık. İnşallah bu sayıyı 209'a çıkaracağız. Artı 8 tane halk kütüphanemizin de yapımı devam ediyor. PTT ile kitap dağıtımlarımız devam ediyor. Ayrıca şu an itibariyle 1 milyona yakın kitap dağıttık. Okullarda 15 dakika okuma saati kondu. Çocuklarımız okullarında da kitap okuyor" dedi.

Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'dan Emeği Geçenlere Teşekkür

Vali Balcı, Tokat'ta kitaba ilişkin hayata geçirilen çalışmalarda emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek; "Ben bu işe değer veren, emek veren okumayı seven tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Nitelikli kültür nitelikli bilgiyle olur. Nitelikli bilgi sahibi olmanın da en güzel yolu kitap okumaktır. Kitabın yerini hiçbir şey alamaz. Kitap boş zaman işi değildir. Boş zamanda kitap okunamaz. Kitap yemek yemek gibi su içmek gibi hayati bir öneme sahiptir. Kitap okumaya zaman ayırmak gerekir. Kitap okumak emek verilmesi gereken önemli bir faaliyettir. İnsan nasıl midesini doyuruyorsa kitapla da gönlünü, ruhunu doyurmalıdır. Kitaba ilişkin yapılan her şeyi desteklemekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu işi yürüten eğitim ordumuza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, milli eğitim müdürlerimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, velilerimize, öğrencilerimize kısacası tüm Tokatlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

3. Okuma Kültürü Ödül Töreninde ilkokul kategorisinde;

Yeşilırmak İlkokulu öğrencisi Emir Kağan Engin birinci, Yeşilırmak İlkokulu öğrencisi Edanur Engin ikinci, Özel Tokat Ayışığı İlkokulu öğrencisi Talha Sami Çerkezoğlu üçüncü olarak kitap ve madalya almaya hak kazandı.

Ortaokul kategorisinde;

Özel Tokat Ayışığı Ortaokulu öğrencisi Ebrar Kavak birinci, Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencisi Halis Berhoğlu ikinci, Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi Çağan Öztabur üçüncü olarak kitap ve madalya almaya hak kazandı.

Lise kategorisinde;

Tokat Merkez İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Dilan Bingöl birinci, Plevne Anadolu Lisesi öğrencisi Medine Yurtkulu ikinci, Tokat Merkez İMKB Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Nurhayat Kaya üçüncü olarak kitap ve madalya almaya hak kazandı.

Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı takdim etti. Vali Balcı ayrıca velilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederek kitap takdiminde bulundu.

3. Okuma Kültürü Ödül Törenine Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Abdullah Taştan, Şube Müdürümüz Sayın Kutbeddin Kaya, Kitap Tokat Proje ekibi, öğrencilerimiz ve velilerimiz katıldı.

09-04-202109-04-202109-04-202109-04-202109-04-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.