TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3.Kitap Günleri Güncesi

3.Kitap Günleri Güncesi

Tokat Kitap Günleri kapılarını kapattı.  Tokat'ta çocuk, genç ve her yaştan bireyin kitap etrafında buluştuğu bir hafta geçirildi. Okumayı seven, okuma merakı olanlar Tokat Kitap Günleri'ni ziyaret ederek onlarca yayınevi, binlerce kitap ve 50 yazar ile buluşma imkanına sahip oldu. 28 Eylül - 06 Ekim tarihleri arasında devam 3. Tokat Kitap Günleri'nde 64 imza günü ve fuar alanında 30 söyleşi programı organize edildi.

Tokat Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde Tokat Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Tokat Kent Konseyi iş birliği ile düzenlenen 3. Tokat Kitap Günleri sona erdi. Etkinlik kapsamında yapılan taşıma planı dâhilinde 45 bin öğrencinin fuar alanını ziyaret etmesi sağlandı. Kitap Günleri alanında seviyelerine uygun etkinliklere yönlendirilen öğrencilere aynı zamanda şehrin kültürel ve tarihi mekânlarını gezme imkanı sunuldu. Köy ve kasabadan gelen 4 bin 500 öğrenciye öğlen yemeği ikram edildi.  İlimize gelen yazarlar ile okullarda 30 Kitap Tokat Söyleşisi ve 20 Masal Anlatımı gerçekleştirildi. Binlerce öğrencinin Masal Dede olarak bilenen Cemalettin Kavaklıgil'den  masal dinlemesi sağlandı.

Sayın Valimiz Dr. Ozan Balcı ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali sık sık fuar alanını ziyaret etti. Gelen yazar, şair ve yayıncılar ile yakından ilgilendiler. Valimiz Dr. Ozan Balcı fuar alanındaki çocuklar ve yetişkinler ile sohbet edip kitap hediye etti.Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, zaman zaman fuar alanında yazarlarla görüşerek, yazarların fuara dair isteklerini aldı, ziyaretçilerle  sohbet etti.

KİTAP TOKAT SÖYLEŞİLERİ

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tokat Kitap Günleri'ne öğrenci, öğretmen, veli ve etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan kurumlar yoğun ilgi gösterdi. Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kitap Tokat Projesi kapsamında fuar alanında gerçekleştirilen söyleşi ve imza günü etkinliğine daha önce yapılan planlamalara göre öğrenciler yönlendirildi. Yapılan resmi planlamaların dışında da okullar öğrenci düzeylerine göre fuar alanındaki söyleşilere katıldı. Alandaki söyleşi ve imza programlarının yanı sıra hafta boyunca yazarlar kitaplarını okuyan öğrenciler ile "Kitap Tokat Söyleşileri" kapsamında okullarda öğrenciler ile buluştu. Kitap Tokat Projesi kapsamında yazarlar okullarda düzenlenen söyleşi programlarına katıldı. Söyleşi programı şöyle oldu:

"Cemalettin Kavaklıgil; Toki İlkokulu, Ülkü İlkokulu, Devlet Hastanesi Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Toki Anaokulu

Nehir Aydın Gökduman; Bilim Sanat Merkezi, Halil Rıfat Paşa Ortaokulu

Demirhan Kadıoğlu; Yeşilbağ Ortaokulu, İbn-i Kemal İlkokulu

Ferit Delen; Zübeyde Hanım MTAL, Cumhuriyet MTAL, Tokat MTAL,  Atatürk Anadolu Lisesi, Mahperi Hatun MTAL, İbn-i Sina MTAL,

Sinan Yağmur; Atatürk Anadolu Lisesi, IMKB Sosyal Bilimler Lisesi,

Bestami Yazgan, 26 Haziran ilk/ortaokulu, Zübeyde Hanım MTAL, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Halil Rıfat Paşa Ortaokulu,

Ahmet Turgut; Mehmet Han Anadolu Lisesi,  İhya Balak Fen Lisesi,

Suat Turgut; Gazi Paşa İlkokulu,

Osman Baş; Atatürk Anadolu Lisesi

Çağlayan Yılmaz; Namık Kemal Ortaokulu"

09-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-201909-10-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.