TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kitap’a Değer Buluşmaları” Başladı.

“Kitap’a Değer Buluşmaları” Başladı.

     Müdürlüğümüz strateji geliştirme birimi tarafından yürütülen “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesini ortaokula ve ortaöğretime başlayan öğrencilerimize tanıtmak ve uygulamada 6. yılına başlayan proje ile ilgili fikirlerine başvurmak, onları okuma gruplarına davet etmek için “Kitap’a Değer Buluşmaları” ile bir araya gelindi.

 

İlk buluşmayı Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri ile gerçekleştirildi. 

 “Kitap ´a Değer Buluşmaları” İhya Balak Fen Lisesi, 15 Temmuz Anadolu Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi 9.sınıf öğrencileri ile devam etti. Okul yönetimlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür edildi. 

 

Proje yürütücüsü Keziban ÖZCAN “Okullu Okulsuz Okuyoruz Yazıyoruz” projesinin öğrencilerin okuma ve yazma maceralarına ortak olmak, destek olmak ve onlara ışık tutmak için var olduğunu dile getirdi. Bölgesel Z Kütüphanenin çalışma saatleri ve öğrencilere sunduğu olanakları anlattı. Programın sonunda öğrenciler için özel hazırlanan üzerinde projeye dair bilgilerin ve okuma ile ilgili sözlerin olduğu kağıtlar dağıtıldı. Yapılan bütün çalışmaların okullarda okul yöneticileri ve öğretmenlerin desteği ve katılımı ile değer ve anlam kazandığı için bütün okul yöneticilerimize çok teşekkür edildi.2018 -2019 eğitim öğretim yılı yine okuma ve yazma çalışmalarının etkin bir şekilde gerçekleştiği bir yıl olması için çalışacağız dedi.       

25-09-201825-09-201825-09-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.