TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9 Ay Sürecek Eğitim Maratonunun İlk Zili Çaldı

9 Ay Sürecek Eğitim Maratonunun İlk Zili Çaldı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı açılış programı, Kemal Arat İlkokulu'nda gerçekleşti.

Valimiz, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. 

Açılış programına Valimiz Sn.Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Küçükali, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin Kekeçoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Kemal Arat İlkokulu öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı. 

Kemal Arat İlkokulu'nun bahçesinde 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Kemal Arat İlkokulu Müdürü Ömer Eşigül ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Gültekin Kekeçoğlu törende yaptıkları konuşmada yeni eğitim öğretim döneminin tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. 

Valimiz Dr. Ozan Balcı, 2019 - 2020 eğitim öğretim yılının başlangıcında eğitim camiasıyla ve öğrencilerle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu belirtti. 

Yeni eğitim öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını dileyen Vali Dr. Ozan Balcı, "Biz çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların her alanda yetişmelerini ve gelişmelerini çok önemsiyoruz" dedi. 

Törende öğrenciler tarafından halk oyunları gösterileri sunuldu. 

 

Çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin her zaman yanındayız 

 

Tokat'ta bilginin çok kıymetli taşıyıcısı fedakar öğretmenler olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitim Tokat kapsamında yürütülen çalışmalarda öğretmenlerin çok güzel işlere imza attıklarını söyledi. Aynı başarının bu sene de devam edeceğine inandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  "Öğretmenlerimizin çabalarını yakından görüyorum ve kendilerini kutluyorum. Her zaman kendilerine destek vermekten mutluluk duyuyorum. Bakanlığımızın belirlediği 2023 Vizyon Belgesini içselleştirdiler ve gayet güzel uyguluyorlar" diye konuştu. 

 

Geleceğin teminatı olan çocukları yetiştiren öğretmenlerin her zaman yanında olduğuna dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, "Biz öğretmenlerimizin önünü açacağız ki onlar bu işi daha güzel yürütsünler. Öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olduğumuzun bilinmesini isterim. Bizim amacımız onların işlerini kolaylaştırmak, onlara yardımcı olmak. Bunun için de bütün imkanlarımızı kullanıyoruz" ifadelerini kullandı. 

 

Tokat'ta eğitim adına çok güzel işler yürütülüyor

 

Tokat'ın velilerini de beğendiğini belirterek, velilerin eğitimin başarısı için aktif katılım sağladıklarını  kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımız için çok güzel şeyler yapıyoruz. Z kütüphanesi olmayan okul bırakmayacağız. Tokat'ı zenginleştirilmiş kütüphane açısından bir numaralı il yapacağız. Ayrıca yine Türkiye' de bir ilk olan bebek kütüphanesi de çocukların elinden tutup hafta sonlarını giderek velilerin etkinlik yapması için çok güzel bir proje oldu. Bunun dışında yine Türkiye'ye örnek olacak Etüt Tokat'ı başlattık. Şimdi 11. sınıflar ve 7. sınıflar devam edecek. Kitapları ücretsiz dağıtılıyor ve materyal desteği veriyoruz. 9 ve 10. sınıflar için temel destek olarak kurslarımız devam edecek. Yine geçen sene Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü olarak göz, kulak, ortopedi taramaları, un şeker ve tuzun sağlıklı kullanımı ile ilgili çalışmalar yürütüldü. Bu senede devam edecek. Spor Tokat çok güzel uygulandı ve desteğimiz de devam edecek. Kısacası Tokat'ta eğitim adına çok güzel işler oluyor. Gelecek kuşaklar için bir şeyler yapmamız lazım. Ülkemiz her alanda kalkınırken, büyürken bizim de bu ilerlemeye katkı sağlamamız lazım. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlığımız, devletimiz bu işe destek veriyor. Bizim de Tokat'a destek vermemiz lazım. Yaşamın her alanında iyi ve güzel işler yapan herkes yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." 

 

2019- 2020 eğitim öğretim yılının Tokat'ımıza, Türkiye'mize, öğretmenlerimize ve kıymetli çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde temennide bulan Vali Balcı, konuşmalarını şöyle tamamladı:

" Mutlu ve güzel bir eğitim yılının olmasını diliyorum. Eğitime dost bir vali olarak öğretmenlerimizi de çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum. Öğretmenlerimizi de geleceğimiz olan kıymetli çocuklarımızı yetiştiren arkadaşlarım olarak görüyorum. Onlara destek olmaktan mutluluk duyuyorum. Nice nice güzelliklere imza atmanızı diliyorum." 

 

Vali Dr. Ozan Balcı, ilk ders zilinin çalması ile birlikte öğrencilerle sınıfa girerek, bir süre sohbette bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere kitap hediye ederek, başarılar diledi. 

 

Yeni eğitim öğretim döneminde Tokat il genelinde 635 resmi ve özel okulda 106 bin 629 öğrenci ile 6 bin 855 öğretmen ders yapacak. 

 

10-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-201910-09-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.