TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Okul Proje Etkinliği Düzenledi

Açık Okul Proje Etkinliği Düzenledi

   Türkiye’de henüz başka bir uygulama örneği olmayan ve çıktıları; hakemli bir dergi olan Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi’nde “Eğitimde Yenilikçi Bir Uygulamanın Değerlendirilmesi: Açık Okul” adıyla bilimsel makale olarak yayımlanıp, uluslararası eğitim literatürüne kazandırılan “Açık Okul Projesi” kapsamında, 26 Mayıs 2016 saat 13.30’da ilimiz Güzel Sanatlar Lisesi’nin tanıtım etkinliği düzenlendi.

    Etkinlik çerçevesinde il genelinde yapılan yetenek taramalarını geçen ortaokul öğrencilerimiz, velileri ve öğretmenler eşliğinde etkinliğe katılım sağladılar. Okullar Kampüsü Amfi Tiyatro’da Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf DURSUN’ un “açılış ve hoş geldiniz” konuşmasının ardından, okul müdür yardımcısı Atilla AVŞAR Güzel Sanatlar Lisesi’ne kabul süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Enstrümansız çok sesli koro ile başlayan etkinlikler, Resim malzemeleri ve müzik enstrümanlarının sergisi ve tanıtımından sonra müzik grubu mini bir konser verdi. Ardından ortaokul öğrencilerimiz ve velileri Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınıf/atölyelerini gezerek, öğretmen ve öğrencilerden ayrıntılı bilgiler aldılar. İlimizde %92 okul başarısı olan Güzel Sanatlar Lisesi’nin aday öğrencileri ile buluştuğu nitelikli etkinliğe, Açık Okul Proje Koordinatörü Nurhan DEMİRHAN SERİNKEN ve Ar-Ge biriminden proje uzmanı Rukiye Yiğit SARGUT katıldılar.

 

31-05-201631-05-201631-05-201631-05-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.