TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Okul Projesi Pilot Okul Uygulama Etkinliği Düzenlendi

Açık Okul Projesi Pilot Okul Uygulama Etkinliği Düzenlendi

 

            İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Birimi tarafından hazırlanan “Açık Okul Projesi”nin pilot uygulama etkinliği 15 Mayıs 2015 tarihinde pilot okullar olarak belirlenen Mahperi Hatun MTAL ve Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

 

           İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın katılımıyla ilk etkinliği gerçekleştirilen proje; bir kamu kurumu olan okullarımızın tüm velilere ve çevrelerine açık olması temelinde, eğitim ortamlarının saydamlığı ve kamu kurumlarının verimli kullanılması gerekçelerine dayanarak oluşturulmuştur. Bu kapsamda projenin pilot uygulamasında öğrenci velileri okulları ziyaret etmişlerdir. Tüm sınıfların kapıları açık bir şekilde dersler işlenmiş, dileyen veliler çocuklarıyla yan yana derslere iştirak etmişler ve okullarda gerçekleştirilen tüm kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlere katılma imkanı bulmuşlardır.    

 

            Ayrıca proje kapsamında belirli derslerde uygulanmak üzere, evrensel ahlaki değerlerin oluşumu ve demokrasi bilincinin kazandırılması amaçlarına hizmet etmesi için Serbest/Açık Kürsüler oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz ve dileyen velilerimiz duygu ve düşüncelerini diledikleri gibi ifade edebilmişlerdir.

 

aaaaaaaaa

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.