TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Hizmetiçi Eğitim Semineri Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Başladı

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Hizmetiçi Eğitim Semineri Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca Şubat 2016’da ilk ataması yapılan aday öğretmenlerin adaylık eğitimleri, aday öğretmen yetiştirme sürecine ilişkin “Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge” doğrultusunda hazırlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde 01.03.2016 tarihinde başlamıştır.

 Aday öğretmen yetiştirme programının ikinci kısmı gereği İlimiz merkez ve merkeze bağlı eğitim kurumlarına atanan öğretmenlerimiz 27 Haziran 2016 tarihinden itibaren Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nde hizmetiçi eğitime alınmışlardır. Eğitimin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Şube Müdürlerimiz Menderes KAYA, Murat AĞAR ve aday öğretmenlerimiz katıldı

Aday öğretmenlerimiz hizmetiçi eğitim semineri kapsamında; ulusal ve uluslar arası eğitim projeleri ve örnek projeler, etkili iletişim ve etkili sınıf yönetimi, insani değerlerimiz ve öğretmenlik meslek etiği, milli eğitim sisteminde öğretmenlik ve elektronik uygulamalar, öğretmenlikle ilgili mevzuat, kültür ve medeniyetimizde eğitim anlayışının temelleri ve gelişmiş ülkelerin eğitim sistemleri, uluslararası kuruluşların eğitim çalışmaları konularında 27 Haziran – 9 Ağustos 2016 tarihleri arasında hizmetiçi eğitim alacaklardır.

 

 

28-06-201628-06-201628-06-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.