TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Hizmetiçi Eğitimleri Tamamlandı

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci  Hizmetiçi Eğitimleri Tamamlandı

Şubat 2016’da ilk ataması yapılan aday öğretmenlerimizin adaylık eğitimleri, aday öğretmen yetiştirme sürecine ilişkin yönerge doğrultusunda hazırlanan Aday Öğretmen Yetiştirme Programı çerçevesinde 01.03.2016 tarihinde başlamıştır. Bu kapsamda tüm aday öğretmenler 20-24 Haziran 2016 tarihleri arasında adaylıklarını geçirdikleri okullarda düzenlenen mesleki çalışma programlarına katılmışlardır.

Aday öğretmenlerimiz aday öğretmen yetiştirme programının ikinci kısmı gereği 27 Haziran 2016 tarihinden itibaren aday öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitim faaliyetlerine başlamışlardır. Eğitim faaliyetleri kapsamında aday öğretmenlerimize; Dünden Bugüne Öğretmenlik, Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim Anlayışının Temelleri, İnsani Değerlerimiz ve Öğretmenlik Meslek Etiği, Etkili İletişim ve Etkili Sınıf Yönetimi, Milli Eğitim Sisteminde Öğretmenlik ve Elektronik Uygulamalar, Gelişmiş Ülkelerin Eğitim Sistemleri ve Uluslar arası Kuruluşların Eğitim Çalışmaları, Ulusal ve Uluslar arası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler, Öğretmenlikle İlgili Mevzuat konularında hizmetiçi eğitimlerini alarak adaylık eğitimlerini tamamladılar.

 

Seminerlerin kapanış programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İnsan Kaynakları Şube Müdürü Menderes KAYA ve eğitim yöneticisi Mehmet YORULMAZ ve aday öğretmenlerimiz katıldı.

 

12-08-201612-08-201612-08-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.