TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arasında; “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Hafızlık” ve “Ezan Okuma” Yarışmaları Düzenlendi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arasında; “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, “Hafızlık” ve “Ezan Okuma” Yarışmaları Düzenlendi.

                Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmelerine imkan sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenleniyor.

                Düzenlenmekte olan faaliyetler kapsamında ilimizde, Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma” yarışmaları düzenlendi.

                Yarışmaların sonunda düzenlenen ödül törenine; Valimiz Sayın Cevdet CAN, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Müftüsü Ahmet ERDEM, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep GÖKÇE, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

                Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Cevdet CAN, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep GÖKÇE tarafından verildi.

 

Hafızlık Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz

1. Tokat Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Gökhan GÖKTAŞ

2. Tokat Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Sinan ŞAHİN

 

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz

1. Tokat Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Emrah DEMİR

2. Tokat Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Muhammed KÖKÇÜ

3. Tokat Merkez Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Halil GENCER

 

Ezan Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilerimiz

1. Tokat Erbaa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Nurullah KAYA

2. Tokat Pazar Ayşe Ak Seda Sayan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi, Hasan Basri ÇEVİK

3. Tokat Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi, Ahmedi Mahmut KAYA

 

Ödül töreninin ardından, Vali Cevdet Can ve protokol üyeleri, yarışmaya katılan öğrenciler, aileleri ve hocaları ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

                “Genç Sadâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ilimizi Ordu, Giresun, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Sivas, Samsun, Trabzon, Yozgat illerinin katılımı ile 24 Nisan 2016 Pazar günü Yozgat’ta düzenlenecek olan bölge finali yarışmasında temsil edecekler.

                “Genç Bilâl’ler” Ezan Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ilimizi Ordu, Giresun, Gümüşhane, Tokat, Amasya, Sivas, Samsun, Trabzon, Yozgat İllerinin katılımı ile 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Trabzon’da düzenlenecek olan bölge finali yarışmasında temsil edecekler.

 

                “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz ise ilimizi Ordu, Giresun, Gümüşhane, Amasya, Tokat, Sivas, Samsun, Trabzon, Yozgat İllerinin katılımı ile 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Trabzon’da düzenlenecek olan bölge finali yarışmasında temsil edecekler.

 

21-03-201621-03-2016
21-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-201621-03-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.