TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Annemin yemeklerinden daha güzel

Annemin yemeklerinden daha güzel

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan pilot çalışma kapsamında öğretmenevlerinde büyük özveriyle hazırlanan sıcak yemekler, her gün kent merkezindeki" okullarda taşımalı eğitim gören 3 bin yüz 45 öğrenciye ulaştırılarak dağıtılıyor.

      Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla başlatılan pilot uygulama çerçevesinde taşımalı eğitim gören öğrencilere her gün ulaştırılmak üzere öğretmenevlerinde sabahın erken saatlerinde başlayan uygulama ile 3 bin yüz 45 öğrenciye sıcak yemek hazırlanıyor.

    Tam donanımlı öğretmen evi mutfağında usta aşçılarca hazırlanan üç çeşit sıcak yemek, gıda mühendislerince denetlendikten sonra paketleniyor.

    Yemekler araçlarla şehir merkezin de okullarda eğitim gören taşımalı öğrencilere ulaştırılıyor. 

     İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen personelle taşınan yemekler, öğle saatlerinde öğrencilere ikram ediliyor.

     Taşımalı eğitim gören bir kız öğrenci '' Yemekler çok güzel beğeniyoruz. Karnımız doyuyor. Eskiden şimdiki gibi daha güzel değildi.'' Dedi.

     Taşımalı eğitim gören diğer bir kız öğrenci " annemin yemeklerinden daha güzel olmuştu tabağımı yedim bitirdim. Yemekler çok güzel olmuş.'' dedi.

     Taşımalı olarak Yakacık köyünden gelen İlknur Özmen ise: ''Yemekler iyi güzel, beğendim, lezzetli'' sözleriyle sevincini dile getirdi.

     Milli Eğitim Bakanlığının yeni uygulaması ile Öğretmen evlerinde hijyenik ortamda hazırlanan ve taşımalı eğitim gören öğrencilere ulaştırılarak dağıtılan yemekler öğrencilere anne yemeklerinin lezzetini aratmıyor.

10-11-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.