TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Arapça Dil Kafe Etkinliği Kültür Gezisi İle Zenginleşti”

“Arapça Dil Kafe Etkinliği Kültür Gezisi İle Zenginleşti”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından uygulamaya konulan   “Arapça Dil Kafe”  etkinliği 06 Mart 2015 Cuma günü yeni formatının uygulanması ile birlikte iki aşamada gerçekleşti.

Turhal Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Turhal İmam-Hatip Ortaokulu, Turhal Ahmet Yesevi İmam-Hatip Ortaokulu ile Almus İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı etkinliğin birinci bölümü saat 09.00’ da GOP Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ni ziyaretle başladı. Konuklarını Fakülte girişinde Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr Süleyman PAK ile birlikte karşılayan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir ÖZKÖSE fakülte hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra Üniversite yerleşkesi içersinde bulunan bölümler ve şehir merkezindeki tarihi mekânlar rehber eşliğinde gezilerek öğrencilerimizin kültür dünyalarının zenginleşmesine katkı sunuldu.

İkinci bölüm saat 13.30’da Arapça Dil Kafe Etkinliği koordinasyonunu yürüten Tokat Anadolu İmam-Hatip Lisesi Arapça dersi öğretmeni Salih SEÇKİN’in nezaretinde Öğretmenevi Selemen Toplantı Salonu´nda Arapça film gösterimi ile başladı. Sonrasında kafe bölümüne geçilerek Arapça mükâleme, muhadese ve muarefe çalışması gerçekleştirildi. İkinci bölüm etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ile birlikte Şube Müdürü Murat AĞAR, İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Süleyman TAAN, katılımcı okullarımızın idarecileri ve Arapça öğretmenleri katıldı.

 Programın sonunda duygularını ifade eden öğrencilerimiz Arapça Dil Kafe etkinliğinin yeni formatından oldukça memnun olduklarını ifade ettiler. Etkinliğin akabinde öğrencilerimize ve öğretmenlerimize birer adet Tokat tanıtım CD’si ile Tokat tanıtım kitapçığı hediye edildi.

 

KAFEKAFEKAFEKAFEKAFEKAFE

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.