TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Bir İlk

"Atlas Tokat"  coğrafya dergisi bir okulun yayımladığı ilk coğrafya dergisi olma niteliği taşıyor.   Dergi´nin ilk sayısı Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Saka, Coğrafya Öğretmeni İsmail Bayram ve dergi ekibinden 3 öğrenci ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZIC´ya takdim edildi.
Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden Bir İlk

"Atlas Tokat"  coğrafya dergisi bir okulun yayımladığı ilk coğrafya dergisi olma niteliği taşıyor.

Dergi´nin ilk sayısı Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Saka, Coğrafya Öğretmeni İsmail Bayram ve dergi ekibinden 3 öğrenci ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´ya takdim edildi.

15.06.2017 Persembe  günü saat 16:00 da gerçekleştirilen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, “Okula ve Tokat´a özel coğrafya dergisi dikkat çekici ve ilk olma niteliği taşıyor. Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisemiz nitelikli çalışmalarını her gün daha ileriye taşımaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Okul Müdürü Mustafa SAKA ise okulun süreli yayım sayısının 3´e yükseldiğini belirterek , Coğrafya öğretmeni İsmail BAYRAM´ın Tokat’ta özel coğrafi keşif çalışmaları öncülüğünde bir grup öğrenci ile yerinde eğitim amacıyla yapılan coğrafya saha gezileri ile dergiyi yayına hazırladığını, "Atlas Tokat"ın bir okulun yayımladığı  coğrafya dergisi olma yönünden ilk olduğunu ifade etti.

Coğrafya öğretmeni İsmail BAYRAM, okul olarak Tokat´ta coğrafi keşif gezileri gerçekleştirerek Zinav Kanyonu başta olmak üzere bir çok nitelikli coğrafi noktayı Tokat turizmine kazandırmayı  aynı zamanda da coğrafya gönüllüsü  öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.

"Atlas Tokat" Arif Nihat Asya Kız Anadolu coğrafya kulübü yayını olarak yılda iki kez  yayımlanacak. Fen ve sosyal bilimler programı uygulayan Anadolu İmam Hatip Lisesi olan okulda yazarlık kulübünün de Arz-ı Hal isimli edebiyat dergisi 6.sayısı ile yayınını sürdürüyor.

 

 16-06-201716-06-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.