TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Lisesince Kutlu Doğum Etkinlikleri Çerçevesinde Siyer Çadırı Kuruldu

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Lisesince  Kutlu Doğum Etkinlikleri Çerçevesinde  Siyer Çadırı Kuruldu

Arif Nihat Asya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  2017 Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesince 25-26 Nisan Salı ve Çarşamba günleri okul bahçesinde “ "El Emin Peygambere Güvenilir Ümmet Yakışır" temalı  "Siyer-İ Nebi” çadırı kurdu. 26 Nisan akşamı da kız öğrenciler tarafından kültür sarayında hanımlara özel kutlu doğum programı gerçekleştirildi.

            Hz. Muhammed A.S.’nin hayatından kesitlerin görsellerle sergilendiği Siyer Çadırının açılışına Tokat Belediye Başkanı Avukat Av.Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, İl Müftü Yardımcısı Ünal TAN, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin KELEMCİ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa ERARSLAN, daire amirleri, okul idarecileri, öğretmenler, STK temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

            Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, açılışta yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed A.S.’nin misyonunun çağlara taşınmasında öğrencilere çok büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, “Arif Nihat Asya İmam Hatip Lisesi ilimizde gerek donanımı ile gerek öğrenci yapısı ve etkinlikleri ile örnek bir okulumuz. Devletimiz, vatanımızın ve milletimizin geleceğini sizlere emanet ediyor ve sizlere çok büyük imkanlar veriyor. Siz gençlerimize büyük görevler düşüyor. Bu bilinç içerisinde daima başarılı olma yolunda vatanımız milletimiz için çok güzel çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekiyor.  Veda Hutbesinde Hz. Muhammed as. buyruğunu hatırlayalım. iki  şeye sarıldığımızda asla yolumuzu şaşırmayacağımızı bizlere ısrarla şahitlik alarak söylüyor. Allah’ın Kitabı Kur’an ve Allah’ın Rasulü’nün sünneti. Bu çerçevede Siyer’i Nebi çadırı ile Hz. Muhammed as’nin hayatını bir nebze de olsa da günümüze taşıyacak faaliyetlerde bulunduğunuz için özellikle öğrencilerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

            Bu kapsamda iki gün süresince ziyarete açık olan Siyeri Nebi çadırına Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fahri DELEN, Şaban CEYLAN Başkanlığında Eğitim Bir-Sen Yönetim Kurulu, Okul yöneticileri, Hüseyin Reel başkanlığında Anadolu Gençlik Derneği,  Altıyüzevler Mahalle Muhtarı Mücahit DURAN, farklı okullardan birçok öğrenci, öğretmen ve veli gezdi.

            AKŞAMDA HANIMLARA ÖZEL KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

 

            26 Nisan 2017 Çarşamba Akşamı 18-30-20:30 saatleri arası 26 Haziran Atatürk Kültür sarayında Arif Nihat Asya Kız İmam Hatip Lisesi hanım öğretmen ve kız öğrencilerince hanımlara özel kutlu doğum programı gerçekleştirildi. İl Vaizesi Hacer Şahin YILDIZ’ın konuşmacı olarak katıldığı programda nat-ı şerifler, ilahiler ve şiirler okundu. Tiyatro gösterilerinin de yer aldığı programa çok sayıda kadın izleyici katıldı.


02-05-201702-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.