TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Aşmak İçin Hareket” Projesi Kapsamında Halı Saha Maçı Yapıldı

“Aşmak İçin Hareket” Projesi Kapsamında Halı Saha Maçı Yapıldı

Aşmak İçin Hareket projesi kapsamında engelli bireylerle Valimiz Cevdet CAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI halı sahada futbol maçı yaptı.

              Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen ve seksen bir ilde uygulanan proje kapsamında Tokat’ta, protokol üyeleri ile engelli bireyler arasında futbol müsabakası düzenlendi. Rodi Halı Saha’da oynanan ve “Koşulsuz Sevgi, Sağlam Dostluk İçin Biz De Varız, Buradayız!” pankartı ile çıkılan müsabakada, zevkli ve kıyasıya bir mücadele sergilendi.

    Engelliler Haftası dolayısıyla ilimizde birçok etkinlik düzenlendiğini belirten Valimiz Sayın Cevdet CAN, “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde, Beyazay Derneği tarafından düzenlenen ve seksen bir ili kapsayan bu etkinlik, güzel bir etkinlik. Buradaki amaç, hayatı beraber paylaşmaktır. Engelli engelsiz tüm insanlar kardeştir. Ömrümde unutamayacağım en güzel anı bugün burada yaşadım” dedi.

          Etkinliğe Valimiz Sayın Cevdet CAN, Belediye Başkanı Yardımcısı Mustafa BANDIRMALI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü H. İbrahim YÜKSEL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah GÜRBÜZ, Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna ARSLAN KÖTEN, protokol üyeleri, engelli bireyler ve aileleri katıldı.

 

 

19-05-201619-05-201619-05-201619-05-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.