TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aşmak İçin Hareket Yürüyüşü

Aşmak İçin Hareket Yürüyüşü

 10-16 Mayıs Engelliler Haftası çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyazay Derneğinin birlikte düzenledikleri AŞMAK İÇİN HAREKET isimli yürüyüş düzenlendi.15 Mayıs Cuma günü Saat: 17.00’de Niksar kavşağından Cumhuriyet Meydanına kadar olan yürüyüşe Tokat Valisi Cevdet CAN, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin KELEMCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI, Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA, Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri, Özel Eğitim Okulları, Rehabilitasyon Merkezi ve diğer okul yönetici, öğretmen,  öğrenci, velileri ile birlikte çok sayıda insan katıldı.

 Büyük bir heyecan ve coşku ile başlayan yürüyüşe Beyazay Derneği Genel Başkanı Görme Engelli Lokman AYVA’nın da katılması büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılandı. Belediye Bandosunun öncülüğünde Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüş sonrası;  Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman AYVA yaptığı konuşmada şunları söyledi: Engelli olan hiçbir kimse engelliliğinden dolayı kendini içine ve evine kapatmaması gerektiğini ve her zaman bir mücadele içinde olması gerektiğini bunu da “AŞMAK İÇİN HAREKET “ sloganı ile sembolleştirdiklerini dile getirdi.

 Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’na kurmuş olduğu farklı spor stantlarında engelli öğrenciler gösteriler yaptılar. Mehmet Akif Görme Engelliler Okulu öğrencilerinin golbol müsabakası,  Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin darbuka şovları ve Yavuz Selim Özel Eğitim Okulu’nun jimnastik gösterileri birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

 İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI yürüyüş ve sportif etkinliklerinin sonunda yaptığı konuşmada şunları ifade etti:  “Her zaman özel eğitim öğrenci ve velilerinin yanında olduk. Olmayada devam edeceğiz. Onların bugün ve gelecekte huzur ve güven içinde yaşamalı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim- öğretim sürecinde ne gerekiyorsa imkânlarını sonuna kadar kullanacaklarından kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu yürüyüşe ve etkinliklere katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

ööööööö

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.