TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atamızı Sevgi Saygı ve Minnetle Andık

Atamızı Sevgi Saygı ve Minnetle Andık

 

 

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80´inci yılında Tokat´ta düzenlenen törenle anıldı.

 

Cumhuriyet Meydanı´nda Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan anma töreninde, Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Albay Rıfat Dönel ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,  Atatürk Anıtı´na çelenk sundu.  Atatürk´ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05´te iki dakika süreyle sirenler ve klaksonlar eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. 

 

Tören sonrasında Tokatlı izciler, Atatürk Anıtı önünde yakılan meşaleler eşliğinde saygı nöbeti tutmaya başladı.

 

Anma töreni 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda devam etti. Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu Müdürü Kamil Özbakır’ın açılış konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler öğretmeni Niyazi Coşkun yaptı. Sinevizyon gösterisi sonrası öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler ve oratoryo gösterisinin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküler solo ve koro olarak seslendirildi. 

 

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, protokol mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Programın sonunda öğrencilerin bulunduğu sahneye çıkarak programı hazırlayan Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencileri tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, programı çok beğendiğini ve etkilendiğini söyledi. Emek verenlere teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere hitaben “Hepinizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın da devamını diliyorum” diyerek, çok güzel hazırladıkları için öğrencilere kitap hediye edeceğini söyledi.

 

 

12-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

v

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.