TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Aydınlık Geleceğe” Projesi Kapsamında Atatürk Anadolu Lisesi’ne Kitap Bağışı Yapıldı

“Aydınlık Geleceğe” Projesi Kapsamında Atatürk Anadolu Lisesi’ne Kitap Bağışı Yapıldı

       Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde yürütülen Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan ‘Aydınlık Geleceğe’ adlı projenin tanıtımı ile Şehit Polis Memuru Emrah TAŞDEMİR’in adının verildiği Anadolu Atatürk Lisesi kütüphanesinin açılışı yapıldı.

      Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü´nce hazırlanan proje kapsamında kitap okuma oranının arttırılması,  kitap okumanın sevdirilmesi ve öneminin anlaşılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 100 temel eser içerisinden belirlenen kitaplar,  İstanbul Çağlayan Adliyesi´nde kadına şiddet olayının mağduru kadını korumakla görevli olduğu sırada bayanın oğlu tarafından yapılan silahlı saldırıda şehit edilen Polis Memuru Emrah TAŞDEMİR’in isminin verildiği kütüphaneye hediye edildi.

     Valimiz Sayın Cevdet Can, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin,  İl Jandarma Komutanı Albay Erkan ALACAKURT, İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hülya ÖZDEMİR, Şehit Polis Memuru Emrah TAŞDEMİR’in kardeşi Yunus Emre TAŞDEMİR ve öğrencilerin katıldığı program, şehit polis için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

     Programda konuşan İl Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, proje kapsamında alınan 1500 adet kitabın üç okula hediye edileceğini söyledi. Kitapların Atatürk Anadolu Lisesi, Yeşilbağ Ortaokulu ve 18 Mart Ortaokulu kütüphanelerine bağışlanacağını ifade eden Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, günümüz teknoloji ortamının her şeyi dijital ortamda gösterebildiğini kaydetti. Çocukların kitapların kokusunu alabilmeleri için katkı sağlamak istediklerini belirten Emniyet Müdürü Fikri YALMAN, projede katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.