TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ÖZER, KOSOVA'DA EĞİTİM GÖREN TÜRK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kosova Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdiği resmî ziyarette Türk nüfusunun yoğun olduğu Mamuşa'da Anadolu İlkokulundaki öğrencilerle buluştu.  
BAKAN ÖZER, KOSOVA'DA EĞİTİM GÖREN TÜRK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, resmî temaslarına başlamadan önce beraberindeki heyetle başkent Priştine'deki Sultan I. Murad Hüdavendigar Türbesi'ni ziyaret etti. Burada dua eden Özer, türbedeki anı defterini de imzaladı.    Bakan Özer, daha sonra Kosova'da Türk nüfusunun en yoğun olduğu Mamuşa'da Anadolu İlkokulunu ziyaret etti.    Burada yaptığı konuşmaya "Kardeşlerimizi ziyarete geldik." sözleriyle başlayan Özer, Kosova'da yaşayan Türklerle her zaman bir ve birlikte olduklarını vurguladı. Öğrencilerin gözünde ortak tarihi, kültürü ve inancı gördüğünü belirten Özer, çocuklar ve öğretmenlerle sohbet etti.    Mamuşa Anadolu İlkokulunun ardından Mamuşa Belediyesini de ziyaret eden Özer, Kosova'daki Türk Taburu askerleri ile de bir araya geldi.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.