TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKAN ÖZER, ZONGULDAK İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Zonguldak'ta il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı. Millî Eğitim Bakanlığı için çok önemli bir günde kentte bulunduğunu belirten Özer, "1960'lı yıllardan itibaren öğretmenliğe mahsus bir meslek kanunu özlemi, dün itibarıyla TBMM'de yasalaştı. Artık 60 yıllık özlem, öğretmenlere has bir meslek kanunuyla ilgili özlem de giderilmiş oldu." dedi.  
BAKAN ÖZER, ZONGULDAK İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Zonguldak'ta ilk olarak Valiliği ziyaret etti.

Vali Mustafa Tutulmaz tarafından karşılanan Özer, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada ikinci dönemin öğrenciler ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi.  

Öğrencilere başarılar dileyen Özer, şunları kaydetti:  

"Bugün, Millî Eğitim Bakanlığı açısından çok önemli bir gün. 1960'lı yıllardan itibaren öğretmenliğe mahsus bir meslek kanunu özlemi, dün itibarıyla TBMM'de yasalaştı. Artık 60 yıllık özlem, öğretmenlere has bir meslek kanunuyla ilgili özlem de giderilmiş oldu. Bu sürece desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanı'mıza hem şahsım hem öğretmenler hem de Millî Eğitim Bakanlığı adına en içten şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah, bundan sonra öğretmenlerimizi her anlamda desteklemeye, her zaman yanında olduğumuz gibi yanlarında olmaya devam edeceğiz."  

Bakan Özer, öğretmenlerin yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele günlerinin de kahramanları olduğunu vurgulayarak birinci dönemde kararlı bir şekilde yüz yüze eğitime devam etmeye en büyük katkının öğretmenlerden geldiğinin anlattı.  

Öğretmenlerin beş ay boyunca maskeyle ders anlatmaya devam ettiklerini dile getiren Özer, "Aşılanma oranları da tüm Türkiye'nin ortalamasının üzerinde olduğu gibi özellikle kıta Avrupa'sı ve diğer ülkelerdeki haftada 5 gün yüz yüze devam eden ülkelerin öğretmenlerinin aşılanma oranlarının çok üzerinde gerçekleşti. Onun için ben öğretmenlerimizi kutluyorum. Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun tüm öğretmenlerimize ve Millî Eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.  

"Zonguldak'a vefa borcum var"  

Millî Eğitim Bakanı Özer, Zonguldak'ın memleketi olduğunu ve hayatının 16 yılını bu kentte geçirdiğini hatırlattı. Zonguldak'ta yaklaşık iki dönem rektörlük yaptığının altını çizen Özer, şöyle devam etti:  

"Çok sevdiğim bir kent. Bugün Sayın Valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız, millî eğitim müdürümüz, ilçe millî eğitim müdürlerimizle birlikte Zonguldak'taki eğitimin kalitesini nasıl artırabiliriz, hangi yatırımları yapabiliriz bunları birlikte değerlendireceğiz. İnşallah çok güzel müjdeleri sizlerle toplantı sonrasında paylaşma imkânımız olacak.  

Hakikaten Zonguldak'a vefa borcum var. Onun için bu vesileyle Millî Eğitim Bakanlığının tüm imkânlarını, inşallah, şehrimizle paylaşma imkânımız olacak. Zonguldak'taki eğitimin kalitesinin artmasına katkılarından dolayı başta Sayın Vali'miz olmak üzere değerli milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il millî eğitim müdürümüze ve ilçe milli eğitim müdürlerimize, tüm okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum."  

Kentteki çalışmalar hakkında bilgi alan Özer, daha sonra İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.