TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANLIĞIMIZCA ÖĞRENCİLERE GÖNDERİLEN TABLETLERİN DAĞITIMINA BAŞLANDI

Milli Eğitim Bakanlığımızca EBA'ya erişimi bulunmayan öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen tabletlerin teslimi gerçekleştirildi.
BAKANLIĞIMIZCA ÖĞRENCİLERE GÖNDERİLEN TABLETLERİN DAĞITIMINA BAŞLANDI

Tokat'taki öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen toplam 6 bin 500 tabletin 500'ü, ilk aşamada okul müdürlerine ve ilçe milli eğitim müdürlerine Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı tarafından teslim edildi.

Dağıtım töreninde konuşan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, bu zorlu süreçte öğrencileri her zaman destekleyeceklerini belirterek şunları söyledi; "Malumunuz pandemiyle yoğun şekilde, canla başla mücadele ediyoruz. Sağlık ordumuz, ebelerimiz, hemşirelerimiz, doktorlarımızla birlikte. Halkımız da bu mücadeleyi destekliyor. Devletimizin aldığı karar ve tedbirlere uyma konusunda hassasiyet gösteriyorlar. Bu vesile ile Tokatlı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.  Pandemiden dolayı bildiğiniz gibi yüz yüze eğitime ara verildi. Ama devletimiz her halükarda çocuklarımızın eğitimini önemsiyor. Çocukların eğitim ve öğretiminin aksamaması için elimizden gelen tedbirleri almaya devam ediyoruz. Onların hayatını, yaşamını kolaylaştıracak bir sürü tedbirimiz var. Tabi çocuklar adına bir nebze üzgünüm; çocuk demek öğretmen, okul demek, sıra demek, şenlik demek. Keşke yüz yüze eğitim olsaydı. Ama alınan tedbirlere uyduğumuz sürece inanıyorum ki yüz yüze eğitime en kısa zamanda geçeceğiz. Çocuklarımız, öğrencilerimiz öğretmenleriyle, okullarıyla buluşacak.  Çocukların hayatını kolaylaştırmak için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Milli Eğitim Bakanlığımız tablet alımı gerçekleştirmişti. Peyderpey bunların dağıtımı yapılmaya başlandı. Biz de belirlenen kriterlere göre çocuklara dağıtımına başladık. İnşallah çocuklarımızın eğitimine, öğretimine katkı sağlar. Geleceğe daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olur. Tokat'ta dağıtım için planlanan tablet 6 bin 500 adet, bunlar süreç içerisinde peyderpey dağıtılacak"

Tablet dağıtım programına Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

 

06-01-202106-01-202106-01-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.