TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bana Güven Ben De Yapar Ben de Başarırım Etkinliği Gerçekleştirildi

Bana Güven Ben De Yapar Ben de Başarırım Etkinliği Gerçekleştirildi

Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunca, İki  yılı aşkın bir zamandır sınıf içi, sınıf dışı ve  okul bahçesinde uygulamakta olan “Bana Güven Ben de Yapar Ben de Başarırım” isimli  proje çerçevesinde okul öğretmen ve öğrencileri ile G.O.P Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü öğrencilerinin SEV- KEŞFET-GELİŞTİR –BAŞAR  parolası ile birlikte hazırlayıp sundukları program Yavuz Selim Özel Eğitim Okulunda gerçekleştirildi.

Projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Cihan ÖZTÜRK ‘Bu projenin amacı öğrencilerimize beceri eğitim ve öğretiminin yanında öğrencilerimizin okul ile bağlarını daha da güçlendirmek; oyun ve eğlenceler eşliğinde ve bir festival havası içinde farklı yöntem ve tekniklerle yetersizlikleri görülen alanlarda özel eğitim öğrencilerimizin ihtiyaç ve niteliklerine uygun becerilerini geliştirmek, farklı ve özgün materyaller ile öğrenme ortamlarını zenginleştirmektir.Temel amacımız öğrencilerimizin bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini bir bütün olarak ele alıp sağlıklı ve mutlu bireyler olarak gelişimlerini sağlamak,onları geleceğe ve hayata hazırlamaktır.dedi’

Okul bahçesindeki proje etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürümüz  Levent YAZICI,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN, İl Milli Eğitim Şube  Müdürü Şinasi PERÇİN,G.O.P. Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyelerinden  Yrd. Doç.Dr. Adem EROĞLU, Yrd.Doç. Dr. Esra BALGALMIŞ, Yrd. Doç. Dr. M. Gözde DİDİŞ KABAR, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, öğrenci velileri ile İlköğretim Matematik öğretmenliği bölümünden 40 öğrenci ve çok sayıda davetli katıldılar.

 

Müzik eşiğinde birbirinden güzel etkinlik ve yarışmaların yapıldığı programda özel eğitim öğrencileri; aritmetik işlemleri, düğme dikme, kravat bağlama,sayısal hedeflere  top atma gibi becerilerde hünerlerini ortaya koydular.

 

04-05-201704-05-201704-05-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.