TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU Makamında Ziyaret Edildi

18 Aralık 2014 Perşembe günü Saat 11:15’te Belediye Başkanlığında Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU makamında ziyaret edildi.
Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU Makamında Ziyaret Edildi

          18 Aralık 2014 Perşembe günü Saat 11:15’te Belediye Başkanlığı´nda Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU makamında ziyaret edildi.

         24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında, Belediye Başkanımız Av. Eyüp EROĞLU "Aslında bizlerin sizin ayağınıza gelip teşekkür etmesi gerekiyor. Sizler bizleri yetiştiren, şimdi de bizim evlatlarımızı bu memlekete faydalı insan olması için yetiştiren önemli değerlersiniz. Buraya gelip bizleri onore ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Milli Eğitim büyük ve kendinden söz ettiren bir camia. Tokat’ta sevgili müdürümüzün yaptığı projeler, sosyal içerikli çalışmalar, örenciyle halkı bütünleştirme çabaları takdire şayan. İlk aklıma gelen "Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi" ve beraberce kitap okuduk, çok faydalı ve güzel bulduk.  Yine "Evimiz Kentimiz Projesi" çerçevesinde yaptığımız çalışmalar gerçekten son derece güzel. Atık pille alakalı okullarımızla yaptığımız çalışma ve okullarımızın yeşillendirilmesi ağaçlandırılmasıyla ilgili çalışma gibi birçok çalışma Milli Eğitim Müdürlüğümüz nezdinde bizim de elimizden geldiği ölçüde destek verdiğimiz çalışmalar. 

Tokatımız Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde eğitim başarısıyla, öğrencilerimizin üniversite kazanma oranıyla, umuyorum ki çok iyi bir eğitim yılına şahit olacaktır. Bizler bunu biliyoruz, fiziki şartlar itibariyle zaten gayretli çalışmalar yapılıyor.

Tokat’ın eğitim anlamında da ortalamanın çok çok üzerinde olan derslik sayısı daha iyi seviyelere gelecektir. Emeği geçen milli eğitim camiasındaki tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Allah nice nice daha başarılara hep beraber kavuşmayı nasip etsin, sizleri de başımızdan eksik etmesin diyorum. Ayrıca eski bir sözü de paylaşmak isterim; Fatih Sultan Mehmet diyor ki; Şehirleri imar etmek insanların gönlünü almaktır. Bizler insanların gönlüne giremezsek hepsi boş. Bir taraftan hizmet yaparken diğer taraftan insanların gönlünü almayı, bir bardak çayını içmeyi ihmal etmemek lazım. Sizlerin gönlüne girebildiysek, bir memnuniyet bir tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bizlere. Hep beraber ve birlikte güzelliklere yelken açtığımız, hep beraber şehrimizi güzelleştirdiğimiz süreçte çabalamayı Allah bizlere nasip eder İnşallah diyorum”ifade etti. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI ise yaptığı konuşmasında; “Ziyaretimizin öncelikli nedeni, bizler  öğretmeniz, farklı görevler yürütsek de bizler öğretmenleriz. Bu çerçevede öğretmenlerimizin değerinin ve motivasyonu her geçen gün çok daha fazla anlaşılması için hükümetimizde çok yönlü programlar uygulamaya devam ediyor.  Öğretmenlerimizin motivasyonunu artırmak için çok sayıda faaliyete ihtiyaç duyuyoruz. Öğretmenlik mesleği zihinsel ağırlıklı çalışmaları çok üst düzeyde olan emeğini esirgemeden çalışan bir meslek grubu.

Bunlar içerisinde öğretmenlerimizin değerli hissetmesini sağladığınız çok güzel bir çalışma oldu. Bu çalışma öğretmenler gününde sayın Belediye Başkanımız aslında hiçbir ilde karşılaşılmayan bir çalışmaya imza attı. Bazı illerimiz öğretmenlerimize öğretmenler gününde hediye verme çalışması yapıyorlar ama Tokat’ta da yıllardır özlediğimiz çok güzel bir çalışma yapıldı. İl Merkezimizdeki hiçbir öğretmen ayrılmadan her birisine birer kalem hediye etti. Bunu çok anlamlı hale getiren ise üzerlerine isimlerinin yazılması  oldu. Öğretmenlerimize bizler ne kadar değer versek azdır bunu biliyoruz ama bu kadar küçücük gibi gözüken bir etkinliğin öğretmenlerimiz tarafından çok güzel yansımalarını aldık. Bu inceliği gösteren Başkanımıza teşekkür etmek istedik ama O´nun da yoğun programlarından dolayı uygun zaman dilimini ancak şuan oluşturduk. Bu yönüyle bütün öğretmenlerimizle birlikte onların etkilediği bütün öğrencileri, öğrencilerini geliştirerek toplum gelişimine katkı sağladıkları bütün veliler adına size teşekkür ediyoruz.  Öğretmenlerimize bu şekilde maddi değeri hiç önemsenmeyecek ama onların değerli hissetmelerini sağladığınız bu etkinlik için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEBELEDİYEBELEDİYEBELEDİYEBELEDİYEBELEDİYEBELEDİYEBELEDİYE

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.