TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okul Sertifika Töreni Düzenlendi

Beslenme Dostu Okul Sertifika Töreni Düzenlendi

12 Şubat Salı günü Gazi Osman Paşa Lisesi konferans salonunda Beslenme Dostu Okul Sertifika Töreni düzenlendi. Törene Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mustafa ARSLAN’ın yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Törende Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI “ gayet güzel ve verimli bir etkinlik oldu, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hedefimiz il genelinde beslenme dostu okul oranımızın mayıs ayı sonuna kadar %100’ e çıkarmak olacaktır.”dedi.

Tören sonunda Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat KÜÇÜKALİ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mustafa ARSLAN Okul müdürlerine sertifikalarını verdiler.

Okullarda obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılmasını hedefleyen Beslenme Dostu Okul Programı Eğitim Tokat Projesi ile uyum halinde okullarımızda uygulanmaktadır.

 

 

12-02-201912-02-201912-02-201912-02-2019

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.