TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Beyaz Bayrak” Almaya Hak Kazanan Okullarımız Belgelerini Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın Elinden Aldılar

“Beyaz Bayrak” Almaya Hak Kazanan Okullarımız Belgelerini Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın Elinden Aldılar

Ülkemiz genelinde geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığımız arasında 2006 yılından itibaren uygulanmakta olan  “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 08.06.2015 tarihinden itibaren 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere yeniden imzalanarak yürürlüğe konulmuştur. Bu kapsamda yapılan başvurular ve değerlendirmeler sonucunda 19 okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımız Halk Sağlığı Müdürlüğünde düzenlenen programla bayraklarını ve belgelerini aldılar.

 

Halk Sağlığı Müdürlüğünde düzenlenen programa Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Tokat Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet ERŞAN, Tokat İl Sağlık Müdürü Dr. Yunus TOPAL, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Cihat ZÜLFÜOĞULLARI ve okul idarecilerimiz katıldı.

 

08-06-201608-06-201608-06-201608-06-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.