TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Uzmanı Hüseyin Şahin Kariyer Günlerinde Öğrencilerle Biraraya Geldi

Bilişim Teknolojileri Uzmanı Hüseyin Şahin Kariyer Günlerinde Öğrencilerle Biraraya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen “Kariyer Lisede Başlar” Söyleşi etkinliğine Bilişim Teknolojileri Uzmanı Hüseyin Şahin konuk olarak katıldı. “Başarıya Giden Yol” konulu aynı gün içinde iki farklı söyleşi pogramının ilki 10:30´da Gaziosmanpaşa Lisesi , Plevne Anadolu Lisesi, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,Atatürk Anadolu Lisesi, Tokat İmam Hatip Lisesi, Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tokat Yeşilırmak Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Gazi Osman Paşa Lisesi Konferans salonunda yapıldı.

Diğer söyleşi ise 14.00´da İMKB Sosyal Bilimler Lisesi ,İMKB İhya Balak Fen Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi,Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Konferans Salonunda yapıldı.

Öğrencilerle bir araya gelen Hüseyin Şahin çocukluğundan, öğrencilik yıllarından bahsetti. "Bilişim sektöründe çalışacak siz gençlere tavsiyem; sürekli kendinizi yenileyerek, geliştirmeniz gerekiyor. Bu sektörde durduğunuz an, geriye gidersiniz. Çünkü teknoloji, her geçen gün gelişip değişiyor. Sizlerin sektördeki yenilikleri yakından takip ederek, sürekli kendine yatırım yapması önemlidir. İçinizde özel sektör firmalarında çalışacak veya kendi firmasını kuracak arkadaşlarımız olacaktır. Kendiniz için çalışırsanız başarılı olursunuz, daima yaptığımız her işi kendiniz için yapın. Bu başarınız, çevreniz tarafından takdir edilecektir. Eğer girişimcisi olmayı isterseniz, girişimci olmak için sadece teknik adam olmak yeterli değildir. İşletme deneyimi, karar alma cesareti, riski yönetme gibi yetkinliklerin de olması lazımdır.” dedi.

Bilgi güvenliği konusunun, gelecek dönemin en temel konularından birisi olacağını ifade eden Hüseyin Şahin, sadece kurumsal verilerin değil, kişisel verilerin güvenliğinin de öneminin altını çizerek, cep telefonu kullanan herkesin verisinin güvenliğinin sağlanmasının önemine dikkat çekti.

Söyleşi sonunda öğrencilerimizin sorularını cevaplandıran Hüseyin Şahin’e İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Efkan Karaerkek tarafından plaket takdim edildi.

 

 

15-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-201915-03-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.