TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir Harf Bir İnsan” Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi

“Bir Harf Bir İnsan” Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi

Müdürlüğümüz tarafından  yürütülen Ara Sınıflarda Okuma Yazma Becerisi “Bir Harf Bir İnsan” Projesi Öğretmen Eğitimleri’ni başarı ile tamamlayan kursiyer öğretmenlerimiz sertifikalarını  Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde düzenlenen tören ile aldılar.

Sertifika törenine Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL, Maarif Müfettişleri Başkan Yardımcısı Vahdettin OĞUZ,  Maarif Müfettişi  İsmail ÇELEBİ, Gazi Osman Paşa Üniversitesi akademisyenleri ve  öğretmenlerimiz katıldı.

Eğitimler kapsamında, öğretmenlerimize Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Doç Dr. Adem İŞCAN, Maarif Müfettişi İsmail ÇELEBİ, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Arş. Gör. Murat AKDAĞ  ve Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Arş. Gör. Sertan TALAS tarafından ilk okuma-yazma alanında kullanılan güncel yöntem ve teknikler, yabancılara Türkçe öğretimi, kaynaştırma öğrencilerine kullanılan okuma yazma yaklaşımları konularında eğitimler verildi.  

Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL; merkezde ve ilçelerde okuma- yazma bilmeyen, okuma ve yazmada güçlük çeken öğrencisi olan öğretmenlerden oluşturulan gruplara; bu eğitimleri alan öğretmenler tarafından ilçelerin düzenleyeceği takvim doğrultusunda eğitimler verileceğini belirtti.

 Ara Sınıflarda Okuma Yazma Becerisi “Bir Harf Bir İnsan” projesine katkıda bulunan eğitimcilerimize teşekkür belgeleri takdim edildi. Eğitimleri başarıyla tamamlayan öğretmenlerimize sertifikalarının verilmesinin ardından tören sona erdi.

 

 03-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-201603-03-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.