TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Yazılım Masalı Projesi Kapsamında “Kod Yazma” Etkinliği Düzenlendi

Bir Yazılım Masalı Projesi Kapsamında “Kod Yazma” Etkinliği Düzenlendi

Bir Yazılım Masalı Projesi kapsamında ortaokulların kod yazma proje ekiplerinin katılımı ile öğrencilerde kod yazma becerilerini geliştirme ve farkındalık oluşturma amacıyla gerçekleştirilen "Kod Yazma" Etkinliği 26 Haziran Ortaokulu, Karşıyaka Ortaokulu, Halil Rıfat Paşa Ortaokulu katılımı ile Halk Eğitim Merkezi UZEM sınıfında gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü Murat URFALIOĞLU öğrencilerimize Bir Yazılım Masalı Projesinden bahsederek 6 Haziran da yapılacak olan Yazılım Şenliği ve Scratch oyun yarışmaları hakkında bilgi verdi. Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar Öğretmeni Kemal ÖZLÜ öğrencilerimize Lego Robotlar hakkında bilgilendirdi. 24 Öğrenci ve bilgisayar öğretmenlerinin katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz gruplar halinde Lego robotlarını kendileri tasarladılar. Daha sonra işbirliği ile tasarladıkları robotlara hareket kazandırmak için kod yazdılar.

 

Öğrencilerimiz dijital dünyayı tanıma ve algoritmayı somut olarak yansıtarak bir yandan eğlenirken diyar yandan öğrenme imkanı buldular.

 

01-04-201601-04-201601-04-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.