TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Yazılım Masalı Projesi Kapsamında Sergi Açılışı Yapıldı

Bir Yazılım Masalı Projesi Kapsamında Sergi Açılışı Yapıldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında, Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın talimat ve destekleriyle başlatılan “Bir Yazılım Masalı” projesi kapsamında sergi açıldı.

Yazılım üreten, kodlayabilen, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilen bir nesil yetiştirmek amacıyla ilimizde başlatılan “Bir Yazılım Masalı” projesi kapsamında, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılan sergide, ortaokul öğrencilerin geliştirdiği oyunlar sergilendi.

Sergi açılışı öncesi yapılan açıklamada; proje kapsamında ortaokullarda kod yazma etkinlikleri düzenlendiği, scrath programlama dilinde öğrencilere eğitim verilerek öğrencilerin kendi oyunlarını geliştirmesi istendiği ifade edildi.

Ortaokul öğrencilerinin geliştirdiği 127 oyun içerisinden seçilen en iyi 31 oyunun yer aldığı serginin açılışı öncesi bir konuşma yapan Valimiz Sayın Cevdet CAN, teknoloji üretmenin çok önemli olduğuna işaret ederek; “Tokat’ta başlattığımız bu proje, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders olarak müfredata kondu. Bu proje Tokat’a çok yakıştı. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi. 

Valimiz Sayın Cevdet CAN ve beraberindekiler, açılışın ardından sergiyi gezerek, öğrencilerden geliştirdikleri oyunlar hakkında bilgiler aldılar.

Sergi açılışına Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

28-02-201728-02-2017
28-02-201728-02-201728-02-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.