TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bir Yazılım Masalı” Projesi Tanıtımı Geniş Bir Katılım İle Gerçekleştirildi

“Bir Yazılım Masalı” Projesi Tanıtımı Geniş Bir Katılım İle Gerçekleştirildi

 “Bir Yazılım Masalı” Projesi Tanıtım Sunumu  İl Protokolünün  Katılımı  İle  Gerçekleştirildi.

          Tokat Valiliği himayesinde yürütülen "Bir Yazılım Masalı" projesi tanıtımı 02 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 13:45´te 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı´nda öğrencilerimizin kodlamış olduğu programların sergilenmesiyle başladı, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Levent YAZICI  ve  Proje Koordinatörü Murat URFALIOĞLU tarafından projenin tanıtım sunumu yapıldı. Sunumdan sonra Uyumsoft Genel Müdürü Hüseyin ŞAHİN “Yazılımla Uluslararası Marka Olma Yolunda Bir Başarı Öyküsü” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. GOP Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ahmet FENERCİOĞLU Teknoparklar ve Programlama konulu konuşmasını yaptı. Valimiz Sayın Cevdet CAN’ın  kapanış konuşması ile program son buldu.

 

Proje Hakkında Bilgi

          Projemizde Tokat ilindeki öğrencilerin  kodlamaya ilgi duymasını sağlayarak kod yazma becerilerinin geliştirilmesi; resmi/özel kurumların yazılım alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma ve 21. yüzyıl becerilerine sahip deneyimli, "üretebilen" bireylerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda;

  1. Scratch programı ile kod yazma etkinlikleri:

Ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerimizin   haftada bir kere UZEM sınıfında buluşarak kodladıkları yazılımları ve deneyimlerinin paylaşmaları planlanmaktadır. 

       2.      Resmi/Özel kurumlar ile işbirliği:

 Ortaöğretim kurumlarında yazılıma ilgili öğrencilerimiz ve  danışman öğretmenleri eşliğinde gruplar  oluşturulacaktır. Bu gruplar özel/kamu kurumları ile işbirliği içinde çalışarak kurumun yazılım alanındaki ihtiyaçlarını belirleyeceklerdir. 

Bu kapsamda kurumların yazılım alanındaki ihtiyaçları sene sonunda yapılacak olan yarışmanın kategorilerini oluşturacaktır.

      3.Yazılım şenliği/yarışması: 

2015-2016 Eğitim öğretim sonunda okullarımızın katılımı ile   “Tokatta Yazılım Baharı “  isimli Yazılım Şenliği yapılacaktır. Bu şenlikte öğrencilerimizin yapmış olduğu yazılımlar sergilenecek ve birbirlerine anlatma imkanı bulacaklardır.

Yarışma 3 alanda olacaktır:

 

1. Scratch programında oyun yarışması,  

2. Ortaöğretim  için serbest alanda yarışma,

3. Özel/Kamu kurumlarının  ihtiyaçları doğrultusunda  belirledikleri yazılımlar. Bu alandaki ödüller kurumlar tarafından belirlenip verilecektir.

 

03-12-2015

 

03-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-201503-12-2015

03-12-201503-12-2015


 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.