TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Yürek Bin Renk İsimli Resim Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

Bir Yürek Bin Renk İsimli Resim Sergisi Açılışı Gerçekleştirildi

             Atatürk Anadolu Lisesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Bir Yürek Bin Renk’ isimli resim sergisi açılışı  Novada AVM’de gerçekleştirildi. Resim sergisinde, akrilik tuval, yağlı boya ve karakalem gibi birçok kategoride tamamlanmış 144 resim  şövalelerde yerlerini buldu.

            Resim sergisine  Valimiz Sayın Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Şinasi PERÇİN ve Murat AĞAR, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldılar.

            Açılan resim sergisi ile ilgili Okul Müdürü Mustafa DİZMAN şu açıklamalarda bulundu "Resim saatinin haftada 1 saat olduğu ve istekli öğrencilerimizin destekleme ve yetiştirme kursları ile de takviye edilmesi sonucu 71 öğrencimizin eserini bugün burada sergiliyoruz. Gençlerimiz yıl boyunca ortaya çıkardıkları eserleri burada diğer insanlarla paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Resim yapmaya devam etmek isteyen öğrencilerimizden gelen talep üzerine destekleme kursları açtık. Bütün yıl hafta sonları gönüllü olarak okulumuza gelerek  resimlerini yapmaya devam ettiler. Biz de okulumuz olarak onların göstermiş olduğu bu emeği ve bu sanatta geldikleri noktayı tüm vatandaşlarımızla paylaşmak istedik ve bu sergiyi açtık" dedi.       

 

31-05-201731-05-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.