TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bölgenin En Büyük kitap Fuarı Açıldı

Tokat Belediyesi organizesinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gaziosmanpaşa Üniversitesi,  Kent Konseyi, işbirliğinde  düzenlenen “Tokat Kitap Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Bölgenin En Büyük kitap Fuarı Açıldı

Tokat Belediyesi organizesinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gaziosmanpaşa Üniversitesi,  Kent Konseyi, işbirliğinde  düzenlenen “Tokat Kitap Fuarı” kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan fuarın açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı.

Ardından kürsüye gelen Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, kitap fuarına ilişkin bilgiler verdi. Dünyadaki en önemli varlığın bilgi olduğuna işaret eden Başkan Eroğlu, “Dokuz gün boyunca Tokat’ta 1 milyon kitabı okuyucuyla buluşturacağız. 167 tane etkinlik ve onlarca yazarımızla, kültürel anlamda dolu dolu günler geçireceğiz. Bizi m dinimizin ilk emri oku! Dolayısıyla okumalıyız, çocuklarımıza okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Hedefimiz, bu fuarla 500 bin insanımızı 1 milyon kitapla tanıştırmak” dedi.

Konuşmasına Tokat’ın bir kültür ve medeniyet şehri olduğuna vurgu yaparak başlayan Vali Toraman ise, “Medeniyetler mahsulünü kitap olarak verir. Yine medeniyetler, ürettiklerini kitaplar aracılığıyla gelecek kuşaklara intikal ettirir. O nedenle kitap,  bizim medeniyetimiz için de çok önemli bir nesnedir” dedi.

Kitabı okuyucuyla buluşturmanın önemli olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Dr. Ömer  TORAMAN, “Bu fuar da bu manada okuyucuyla yazarı, kitapla okuyucuyu buluşturan büyük bir organizasyon. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Alanı da vereni de mahcup etmeyen en güzel hediye kitaptır. Bu vesile ile dostlarımıza, tanıdıklarımıza bolca kitap hediye edelim” dedi.

Konuşmaların ardından, Tokat 1. Kitap Fuarı’nın açılışı; Valimiz Sayın  Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan diğer protokol mensupları, yazarlar, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışın ardından kitap fuarını gezen Valimiz Sayın  Dr. Ömer TORAMAN, imza günleri olan yazarlardan Rasim ÖZDENÖREN, Vehbi VAKKASOĞLU ve Yalvaç URAL ile bir süre sohbet etti.

31 Ekim - 8 Kasım tarihleri arasında devam edecek fuar boyunca söyleşiler, konferanslar, şiir dinletileri ve imza etkinlikleri yapılacak. Okurlar, kitap günleri boyunca sevdikleri yazarlar ve kitaplarla bir araya gelecekler.

 

 

31-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-201731-10-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.