TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BU ŞEHİRDE ÇOCUKLAR KÜTÜPHANEDE BÜYÜYOR

Türkiye'nin ilk müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi salgın döneminde de çalışmalarına devam ediyor. Korona virüs salgını ile mücadele sürecinde uzaktan eğitim çalışmalarına devam eden Tokat Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, özgün çalışmalarla çocukların çok yönlü gelişimlerini destekliyor.
BU ŞEHİRDE ÇOCUKLAR KÜTÜPHANEDE BÜYÜYOR

Tokat Valiliğimiz himayesinde hayata geçirilen Bebek ve Çocuk Kütüphanesi, çocuk ve bebeklere topluma yakışır bir değer katmak amacıyla hizmetlerini sürdürüyor.

Proje, Henüz Okuma-Yazma Bilmeyen 0-6 Yaş Grubuna Hizmet Ediyor

Tokat Bebek ve Çocuk Kütüphanesinin faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı; ""Bu proje, henüz okuma-yazma bilmeyen 0-6 yaş grubuna hizmet etmesi sebebiyle mevcut kütüphanecilik anlayışında bir ilk olma özelliği taşıyor. Proje, kütüphaneciliği sadece bebek ve çocuklara hizmet edecek müstakil bir binaya taşıması yönüyle de ülkemizde tek ve öncü olma özelliğine sahip. Çocuk gelişim özellikleri dikkate alınarak uzman görüşleriyle dizayn edilen kütüphanede; kitaplar, oyuncaklar, kaydıraklar, minyatür oyun köşeleri, zeka ve akıl oyunları, mutfak, sanat, atölyeleri ve drama sahnesi de yer alıyor. Ayrıca kuruma gelen anneler de kitap okuma, masal dinleme, sanat, müzik, resim etkinliklerine katılabiliyor ve veliler evlerinde okumak için haftalık üç kitaba kadar ödünç kitap alabiliyor. Amacımız kitap okuma kültürüne yeni bir soluk getirmek ve okuma sevgisini en küçük yaşlardan itibaren çocuklarımıza tattırmak" dedi.

Türkiye'nin İlk Müstakil Bebek ve Çocuk Kütüphanesi Salgın Döneminde de Çalışmalarına Devam Ediyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali de projenin Türkiye'de örnek bir proje olduğunu belirterek şunları söyledi; "Bebek ve Çocuk Kütüphanemiz yaşadığımız salgın sürecinde uzaktan eğitim çalışmalarına devam ediyor. Kurum öğretmenlerimizce hazırlanan özgün çalışmalarla çocukların evdeki gelişimleri desteklenmeye çalışılıyor. Üretilen her yeni etkinliğin başarısı çocuk ve bebekler üzerinde görülüyor. Bu yönüyle kütüphanemiz, ülkemizde bundan sonra açılacak Çocuk ve Bebek Kütüphanelerine rehber olacak ve ilham verecektir"

Öte yandan salgın sürecinde Tokat Bebek ve Çocuk Kütüphanesinde; Etkinlikli Kitap Okuma Teklifleri, Çocuk Kalbinden Şiirler,  Adab-ı Muaşeret gibi etkinliklerle çocuklar evlerinde de destekleniyor. Yapılan tüm etkinlerle kitap okuma kültürüne yeni bir soluk getirerek çok erken yaşlarda kitap okumayı sevgi ve zevk haline getirmek amaçlanıyor.

28-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-202128-05-2021

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.