TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önderimizi Saygıyla, Özlemle Anıyoruz

Büyük Önderimizi Saygıyla, Özlemle Anıyoruz

Modern Türkiye´ nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk´ü, Ebediyete İntikalinin 79. Yıldönümünde  Özlemle Andık.

Saat 09.05’de Cumhuriyet Meydanı´nda bulunan Atatürk Anıtı´na Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulması ile başlayan anma töreni,  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.  

Gaziosmanpaşa Ortaokulu´nun hazırlamış olduğu program  Saat 10.00 ‘da Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan  Gaziosmanpaşa Ortaokulu Müdürü İsa ÇABUK ; "Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünü anma münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Biz Gaziosmanpaşa Ortaokulu mensupları olarak, bağımsızlığımızdan tarihimize, bilimden  sanatımıza en gerçek fikirlerin,  en sıcak duyguların vatan sevgisinin, Atatürk’ü yansıtan yönlerini siz değerli misafirlere sunmaya çalışacağız. Kendini milletine adamış bir liderin bu kısacık zamanda anlatabilmek olanaksızdır. Milli bağımsızlık ve milli hakimiyet fikrini, Cumhuriyetimizin temel ilkesi olmasının altında  Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşlarının verdiği kahramanlık mücadelelerinin, bu mücadele ile pişen ve olgunlaşan yüksek milli şuurun bulunduğuna hiç şüphe yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bizlere bu gücü ve inancı miras bırakan, Büyük Önder Atatürk’e ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum" dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gaziosmanpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Elvan Çolak BEKTAŞOĞLU konuşmasında "Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. Yüzyılda, ileriyi görebilen ve daha ileri gitmeyi amaçlayan yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünmenin ilk adımıdır" dedi.

Öğrenciler tarafından Atatürk konulu şiirlerin okunduğu, sinevizyon ve zeybek gösterilerinin olduğu program, Atatürk´ün sevdiği eserlerin seslendirilmesi ile sona erdi.

Anma törenine Valimiz Sayın  Dr. Ömer TORAMAN’ın yanı sıra; Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut BİÇEROĞLU, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın TURHAN, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa MUTLU, İdare Mahkemesi Başkanı Rafet TÜRKSOY, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN, Baro Başkanı Av. Faruk BOSTANCI, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet ARIKAN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Milli Eğimi Müdürümüz Levent YAZICI,  daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.