TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çat Kasabası Hüseyin Abbas İmam Hatip Ortaokulunda Kutlu Doğum Etkinliği Düzenlendi.

Çat Kasabası Hüseyin Abbas İmam Hatip Ortaokulunda Kutlu Doğum Etkinliği Düzenlendi.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Çat Kasabası Hüseyin Abbas İmam Hatip Ortaokulu tarafından program düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından İl Müftüsü Ahmet ERDEM, yaptığı açılış konuşmasında Kutlu Doğum Haftası’nın ana teması olan “Peygamber Efendimiz ve Güven Toplumu” olmanın önemine işaret etti.

Müftü Ahmet ERDEM, “Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen programlarda Hz. Muhammed Efendimizi tanıma, O’nu anlama ve O’nun yolundan gitme maksadını taşıyoruz” dedi. Öğrencilere güven duygusunun önemini anlatan Müftü Erdem, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Valimiz Sayın  Cevdet CAN ise yaptığı konuşmada “Çat’a gelme sebebimiz sizi çok sevmemizden kaynaklanıyor. Biz Çatlıları çok seviyoruz. Sebepsiz dost bağına girilmez. Bizim bu dost bağına girme sebebimiz, sizin güler yüzünüz, size olan sevgimiz. Talepleriniz, dilekleriniz varsa kapımız, gönlümüz her zaman size açık. Biz her zaman sizlerle birlikteyiz” dedi.

İnsanın iki unvanı olduğunu kaydeden Valimiz Sayın Cevdet  CAN, “Birisi Allah’a kul olmak. Güzel ahlakla ahlaklanmak. Diğeri devletimize, vatanımıza, milletimize, geleceğimize, bayrağımıza  hizmetkarlık yapmak. Bu ikisini yaptığımız sürece hiçbir sorun kalmaz” diye konuştu.

Programda öğrenciler tarafından hazırlanan ilahi ve şiirler okundu. Programın sonunda Valimiz Sayın Cevdet  CAN ve Müftü Ahmet ERDEM, öğrencilere ve davetlilere “ Hz. Peygamber ve Kardeşlik Hukuku” adlı kitap dağıttı.

 

           Programa Vali Cevdet Can, İl Müftüsü Ahmet ERDEM, Maarif Müfettişleri Başkanı Halis NURAL, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

02-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-201702-05-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.