TOKAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çat Kasabası ve Semerci Köyü Okulları Ziyaret Edildi

Çat Kasabası ve Semerci Köyü Okulları Ziyaret Edildi

19 Mart 2015 Perşembe günü Sayın Valimiz Cevdet CAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, Müdür Yardımcısı Abdullah TAŞTAN Çat Kasabasındaki ve Semerci Köyündeki okulları ziyaret ettiler.

İlk olarak Çat Kasabası  Hüseyin Abbas İmam Hatip Ortaokulunu Ziyaret eden Valimiz Cevdet CAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandılar. Sınıflar ziyaret edildikten sonra Çat Şehit Üsteğmen Ragıp Yılmaz İlkokulu ve Ortaokuluna geçildi. Orda da öğretmenlerle biraraya gelen Valimiz ve Müdürümüz sınıfları gezerek  öğrenciler ile sohbet ettiler. Ardından Belediyeye yapılan ziyaretten sonra Semerci Köyü’ne Geçildi.

Semerci Köyü Anaokulunda da küçük öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılama yapıldı. Anaokulunu gezen Valimiz “Bir köyde böyle donanımlı bir anaokulunun olması demek umut dolu yarınlar demektir” diyerek anaokuluna olan beğenisini dile getirdi.

Daha sonra anaokulunun toplantı salonunda öğretmen ve köylülerle yemek yenildikten sonra Semerci İlkokulu ve Ortaokuluna geçildi. Velilerin de bulunduğu ortamda kız çocuklarının okutulmasının gerekliliğine değinen Valimiz bu yıl 8. sınıftan mezun olan kız öğrenciler liseye devam ederlerse bütün masraflarını karşılayacağının sözünü verdi. Valimiz “ Umutlar Çiçek Açsın Projesi” ile ilgili de olumlu düşüncelerini sık sık dile getirdi. Milli Eğitim Müdürümüz de proje sayesinde öğrencilerde olumlu yönde değişimlerin olduğunun açıkça gözlenebildiğini söyleyerek, duyduğu mutluluğu ifade etti. Sınıfları ziyaret eden Valimiz öğrencilerin “Umutlar Çiçek Açsın Projesi seneye de devam edecek mi” sorusuna “Umutlar çiçek açsın, umut çiçekleri hiç solmasın” diyerek, projenin devam edeceğinin müjdesini verdi.

 

 

ÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇATÇAT

Hükümet Konağı Kat 3 Merkez/Tokat - (0356) 214 10 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.